Víťazi Axor H2O story budú pri výrobe noviniek značky Axor

06. 11. 2013 Zdieľať

Matyáš Kočnar a Matej Varga, víťazi druhého ročníka medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story, sa zúčastnia týždennej stáže v nemeckom centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor. Matyáš Kočnar, ako víťaz hlasovania odbornej poroty získal tiež jedinečnú príležitosť predstaviť súťažný projekt vo fyzickej podobe na prestížnej akcii Designblok 2013 v Prahe.

Úlohou študentov bolo spracovať tému vody v dizajne a dizajnu vo vode. Výsledkom tvorivého procesu mal byť návrh kúpeľne, ktorá obracia pozornosť na principiálny prieskum vody a jej pôsobenia v architektonickom kontexte dizajnu kúpeľne.

Slávnostné vyhlásenie cien 2. ročníka študentskej súťaže Axor H2O story sa uskutočnilo 10. 10. 2013 v Prahe počas ojedinelej akcie – slávnostného otvorenia priestorov exkluzívneho hausbótu pri príležitosti konania sa podujatia Designblok 2013. 


Víťazný návrh Axor H2O story – Kampa od Matyáša Kočnara - celkový pohľad.

Víťazný návrh Axor H2O story – Kampa od Matyáša Kočnara – celkový pohľad.


Víťazný návrh Axor H2O story – Kampa od Matyáša Kočnara – celkový pohľad.

 

KAMPA
Návrh vane prepája tri funkcie. Umožňuje ranné prebudenie prechádzkou po vodnom chodníku v studenej vode, dennú hygienu v sprche sa dreveným roštom, okruhliakmi a kúpeľ. Dno vane je tvorené gumotextíliou. V strednej časti sa hydraulickým preliačením vytvorí hlboká vaňa.

www.h2ostory.sk

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok