Výsledky súťaže Zdravý dom s Ytongom o stavebný materiál Ytong v hodnote 4 000 €

25. 09. 2013 Zdieľať

Do redakcie nám prišlo množstvo príspevkov s dojemnými príbehmi, za čo všetkým zúčastneným ďakujeme, no vybrať sme mohli iba jedného výhercu. Zástupcovia spoločnosti Xella a vydavateľstva JAGA nemali ľahkú úlohu. Pozorne sme preštudovali každý príbeh a nakoniec sme sa rozhodli pre pani Denisu H. Tu je príbeh jej rodiny:

Naša rodinná situácia nás, bohužiaľ, donútila k stavbe rodinného domu, hoci sme najskôr túžili po väčšom byte. Rok po založení spoločnej domácnosti s manželom sa nám narodili dvojčatá. Chlapci prišli na svet predčasne, čo má na za následok, že obaja majú detskú mozgovú obrnu. 

Odvtedy sa naša rodinná situácia radikálne zmenila a všetko sa podriaďuje chlapcom a ich zdravotnému stavu. Staráme sa o nich ako najlepšie vieme 6 rokov v podstate 24 hodín denne a snažíme sa o to, aby sa ich stav v rámci možností zlepšoval. Náš predtým celkom útulný byt sa postupne zmenil na sklad zdravotných pomôcok a namiesto pôvodnej pracovne a potom štandardnej detskej izby máme doma už nejaký čas malú „telocvičňu“ a „garáž“ na invalidné vozíky. Keďže chlapci rastú a treba riešiť bezbariérovosť nielen doma, ale aj vonku (keďže výťah máme na medziposchodí) a naša finančná situácia nie je momentálne ružová, pretože všetky úspory a peniaze išli a idú do liečby a na terapie, rozhodli sme sa postaviť si bezbariérový dom pre našich chlapcov, ktorý by im zabezpečil vyššiu kvalitu fungovania a vzhľadom na ich limity a obmedzenia lepšiu kvalitu žitia. Aj projekt sme si museli dať spraviť individuálne, prispôsobený na ich potreby. 

V minulom roku sme si napokon kúpili pozemok a začali sme zháňať rôzne informácie o stavaní domu. Najskôr sme sa rozhodli pre montovaný dom, zdalo sa nám to lacnejšie, rýchlejšie a zároveň ekologickejšie, no keď sme si zistili a podrobnejšie si naštudovali informácie o Ytongu a jeho nových technológiách, rozhodli sme sa takmer okamžite. Ytong nám totiž zjavne ponúka bývať v „murovanom“, ale energeticky výhodnom dome. Navyše, keď sme si porovnávali ytongový dom s montovaným, cenový rozdiel tam nie je, pričom s Ytongom sa pracuje rovnako rýchlo, respektíve ešte rýchlejšie ako pri montáži a má v ponuke rôzne moduly a varianty. V našom projekte je už aj predpríprava na strop Ytong, takže hrubá stavba môže byť údajne hotová už v priebehu niekoľkých hodín či dní podľa náročnosti projektu. Tie ytongové tvárnice mi ako laikovi pripomínajú kocky z lega, respektíve diely stavebnice, ktoré zapadajú jedna do druhej a práca s nimi je pomerne jednoduchá. Náš dom preto bude pevný, nízkoenergetický, zdravý a rýchlo postavený vďaka systému Ytong. Jednoducho má Ytong v súčasnosti zelenú a som rada, že ma odborníci z Ytongu zaškolili a poučili.

Pevne veríme, že náš dom bude aj vďaka Ytongu pevný ako naša rodina a prežijeme v ňom spolu s našimi chlapcami mnoho rokov. Preto by nás prípadná výhra určite veľmi potešila, a radi by sme sa pochválili našou stavbou a jej konečným vzhľadom. 


Odovzdávanie výherného voucheru výherkyni spoločnosťou Xella (Ing. Peter Markovič) sa uskutočnilo dňa 27. 8. 2013

Odovzdávanie výherného voucheru výherkyni spoločnosťou Xella (Ing. Peter Markovič) sa uskutočnilo dňa 27. 8. 2013
Xella Slovensko, spol. s r.o.

 

Výherkyni srdečne gratulujeme!

 

Reportáž z odovzdania ceny rodine pani Denisy bude uverejnená v ďalšom čísle časopisu Môj dom, ktoré vychádza 2. októbra 2013.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok