Wellness nie je len cvičenie

Wellness nie je len cvičenie

14. 09. 2015
Zdieľať

Väčšina z nás trávi viac ako 90 % života v uzatvorenom priestore, v ktorom sa vyskytuje veľké množstvo škodlivých látok. A nemusí to byť len dym z cigariet alebo ďalšie zdroje, ktoré môžeme do istej miery ovplyvniť.

Sme totiž vystavení, bez toho aby sme si to vôbec uvedomovali, veľkému množstvu organických škodlivín. Môže sa jednať o emisie zo stavebných materiálov, nábytku alebo podlahových krytín. V závesoch, kobercoch, lôžkovinách a čalúnenom nábytku žijú roztoče, ktoré produkujú veľké množstvo organického odpadu. Vo vzduchu sú aj spóry plesní a húb, ktorým sa v teple našich domovov alebo kancelárií veľmi dobre darí. Ako riešenie, aby sme sebe aj svojim deťom zabezpečili lepšie životné prostredie, sa ponúkajú práve Wellness farby od Caparolu. Medzi takéto farby patrí aj farba CapaSan.

CapaSan je farba na nátery stien a stropov v interiéri, táto farba dokáže sama aktívne odstraňovať organické škodliviny zo vzduchu. V pozadí stojí fotokatalýza. Pri tomto procese sa využíva katalytických vlastností oxidu titaničitého v kombinácii s nanotechnológiou. UV zložka slnečného žiarenia aktivuje túto schopnosť u jemne rozdrvených častíc – ich pomer je v rade nanometrov. Škodliviny na organickej báze (kam patrí okrem iného napríklad aj nikotín) sú rozkladané na neškodné anorganické zlúčeniny.

www.caparol.sk

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia