Zachráň vajce betónom! Na veľtrhu Coneco

Zachráň vajce betónom! Na veľtrhu Coneco

18. 03. 2014 Zdieľať

Je možné zachrániť vajce betónom? Odpoveď na túto na prvý pohľad nezmyselnú otázku sa dozviete počas blížiaceho sa veľtrhu stavebníctva Coneco, ktorý bude od 26. do 29. marca v bratislavskej Inchebe.

O čo konkrétne ide? Cieľom je podľa vopred daných parametrov vytvoriť takú vzorku betónu, ktorá vydrží náraz zvrchu a zachráni vajíčko. Práve to je totiž výborným indikátorom neúspechu – ak sa niečo nevydarí, vajíčko sa okamžite rozbije. 

Vyhotovenie tej správnej betónovej konštrukcie, ktorá ochráni vajce, je najťažšou súčasťou projektu – treba zhotoviť debnenie, armatúru a podľa vopred spočítaného pomeru namiešať betónovú zmes. Vyhráva ten, kto z betónu vytvorí najlepšiu konštrukciu. 


Zachráň vajce betónom! Na veľtrhu Coneco

1315365

Podobné súťaže sú na svetových univerzitách veľmi populárne. Študenti stavebných fakúlt si môžu zábavnou formou otestovať znalosti zo statiky, dynamiky a tvorby betónových konštrukcií, ktoré odolajú záťaži. 

To je však len malá časť toho, čo nájdete na Conecu. Na svoje si nepochybne príde každý, kto sa chystá stavať, rekonštruovať, zveľadiť si záhradu, alebo ho len zaujímajú nové trendy v stavebníctve a v architektúre. Ako správne a efektívne zatepľovať, aké sú výhody drevostavieb, ako zabudovať okná v ultranízkoenergetických budovách – odborníci vám odpovedia na všetky vaše otázky. Nemenej zaujímavé budú príklady využitia prírodných priemyselne upravených materiálov ako sú korok, celulóza, drevovlákno, vlna a konope pri obnove vidieckych domov. Ak sa chystáte kupovať, alebo predávať svoju nehnuteľnosť, určite vám padnú vhod prednášky o tom, ako sa nenechať oklamať. Veľtrh stavebníctva Coneco s veľtrhom energetickej efektívnosti Racioenergia budú v bratislavskej Inchebe od 26. do 29.marca. Viac informácií nájdete na www.coneco.sk

Vstupenky na Coneco nájdete na www.predpredaj.sk

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok