Ako a kde kúpiť nový nábytok?

Ako a kde kúpiť nový nábytok?

15. 06. 2010 Zdieľať

Nie vždy si plne uvedomujeme, akú dôležitú úlohu hrá nábytok a bytové doplnky v našom živote. Okrem toho, že ich prirodzene využívame na odkladanie, prácu alebo relax, vo významnej miere charakterizujú a dotvárajú aj náš životný priestor a vypovedajú iným o vkuse a povahe majiteľa. Nábytok je s nami dennodenne, preto si jeho výber zaslúži rovnakú pozornosť, akú venujeme výberu oblečenia či mobilného telefónu.

— Komerčná prezentácia spoločnosti MOB Interier s.r.o. —

Nákup nového nábytku nie je krátkodobá záležitosť

Keď uvažujeme o nákupe nového nábytku, musíme brať do úvahy veľké množstvo faktorov. Preto je dobré, aby sme si vopred čo najpodrobnejšie premysleli, aké parametre má náš nový bytový doplnok spĺňať. Pri výbere môžeme vychádzať zo svojho vkusu a intuície, ale rovnako musíme brať do úvahy aj jeho umiestnenie v priestore tak, aby bol v súlade s inými časťami vybavenia domácnosti.

Najdôležitejšie je však uvedomiť si, že nový kus nábytku si nekupujeme na niekoľko týždňov či mesiacov, ale že s nami bude roky. Aj vtedy, keď náš bytový priestor prejde stavebnými či inými úpravami, aj vtedy, keď sa naša rodina rozrastie o ďalších členov. Najvýhodnejšie je preto investovať do sektorového nábytku. Jeho hlavnou vlastnosťou je flexibilita, čo znamená, že jednotlivé komponenty môžeme prispôsobovať našej aktuálnej potrebe.

Iným, rovnako dôležitým prvkom je nákup od takého výrobcu alebo značky, ktorá na trhu pôsobí dlhodobo a predstavuje stabilný sortiment produktov. Pri ňom je záruka, že o niekoľko rokov budeme môcť dokúpiť k už existujúcemu vybaveniu nábytok nový, ktorý bude korešpondovať s koloritom domácnosti.

Naša predstava o vzhľade nového nábytku a výber značky je dôležitý preto, aby sme sa v našom domove cítili komfortne. Tým, čo reálne rozhoduje o kúpe, je však cena. Pri dnešnej nasýtenosti trhu nie je problém jednotlivé ponuky vzájomne porovnať, no listovanie v papierových katalógoch a návštevy predajní sú časovo veľmi náročné. Znamením modernej doby je výber a nákup online www.novynabytok.sk prostredníctvom internetových obchodov.Ako a kde kúpiť nový nábytok?

269408

Mýtus o nakupovaní cez internet

V mysliach mnohých ľudí pretrváva predstava, že niektoré produkty, ku ktorým patrí aj nábytok, nie je vhodné nakupovať online. V skutočnosti sa však postup výberu nového nábytku klasickou cestou a cez internet nelíšia až natoľko, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Predstava o tvare, type a farbe je len na našej fantázii. Predstavu však musíme konfrontovať so skutočnosťou tak, že si urobíme prieskum reálnej ponuky na trhu. Návšteva kamenného obchodu je vhodná na to, aby sme si ponúkané produkty vyskúšali na vlastnej koži, no vo väčšine prípadov v nich nájdeme vystavené len vzorové výrobky, pričom konkrétnu farbu či typ, ktorý hľadáme, si aj tak musíme pozrieť v katalógu. Navyše, náklady na správu priestorov a personálu predaj v klasických obchodoch predražujú natoľko, že sa to odráža aj na výslednej cene produktu. Pri internetovom predaji tieto výdavky neexistujú a nový nábytok je preto cenovo výrazne dostupnejší.

Prečo by teda zákazník, ktorý už má svoju predstavu o konkrétnom kuse nábytku, mal nakupovať práve v kamennom obchode? Predaj cez internet ponúka oproti tomu klasickému rovnako široký sortiment výrobkov, ktorý je zároveň prehľadnejšie usporiadaný, navyše, zákazník má viac času a priestoru svoj výber zvážiť. Tento typ predaja zároveň vylučuje riziká spojené s prenášaním veľkej sumy peňazí a ponúka možnosti bezhotovostných spôsobov platby cez zabezpečené služby slovenských aj zahraničných bánk.


Ako a kde kúpiť nový nábytok?

269406

Internetový predaj v praxi

Jedným z najväčších internetových obchodov v Slovenskej republike s pôsobnosťou aj v okolitých štátoch je portál www.novynabytok.sk. Jeho základnou filozofiou je ponuka kvalitného nábytku priamo od výrobcov, ktorí sú vo svete výroby a predaja nového nábytku už dlhodobo etablovaní. V ponúkanom sortimente dominuje nábytok, ktorého rozloženie a dispozíciu môže používateľ meniť podľa svojej okamžitej potreby. Je na návštevníkovi portálu, aby si vopred pre seba zadefinoval, aký typ tovaru najviac zodpovedá jeho preferenciám, pretože online katalóg obsahuje nábytok, ktorý je ľahko identifikovateľný aj v bežných, teda kamenných predajniach. Výhodou pre zákazníka je však skutočnosť, že jeho cena je v prípade objednávky cez www.novynabytok.sk omnoho nižšia.

Kategória: Bývanie Nábytok
Zdieľať článok