Ako keby sa vznášalo

10. 04. 2013 Zdieľať

Na prvý pohľad si všimnete jeho harmonické proporcie, na druhý pohľad oceníte vysoko kvalitné materiály, prvotriedne remeselné spracovanie a pozornosť venovanú aj tým najmenším detailom. Ovládacie tlačidlo Geberit Sigma50 skrátka vyčnieva z davu.

— Advertorial spoločnosti Geberit Slovensko, s. r. o. —

Priemyselný dizajnér Christoph Behling úspešne prepracoval a zmodernizoval klasické ovládacie tlačidlo Geberit Sigma50. Vonkajšie rozmery a veľkosť ovládacích polí zostali nezmenené, ale väčší priestor dostalo sklo ako výrobný materiál, ktorý prepožičiava ešte odľahčenejší vzhľad, než tomu bolo pri predošlej verzii. Dizajnér naschvál odstránil kovové hrany, čo navodzuje dojem, ako keby sa tlačidlo vznášalo pred stenou.


Ako keby sa vznášalo

Ako keby sa vznášalo
Geberit

Na detailoch je vidno, že materiál je spracovaný s remeselnou precíznosťou. Napríklad rohy kvalitného bezpečnostného skla nezostali ostré, ale sú zaoblené. Ovládacie polia pre dve množstvá splachovacej vody sú zľahka vypuklé a pôsobia dynamickým dojmom. Povrch z brúseného tlakovo liateho zinku a hladké, do vysokého lesku upravené hrany ukazujú, s akou starostlivosťou bol materiál spracovaný.
 
Dizajnér ešte viac podtrhol vznášajúci sa dojem tým, že zmenšil hrúbku tlačidla na úplné minimum. Nové tlačidlo Geberit Sigma50 po montáži vyčnieva zo steny len 13,5 mm. K dispozícii je v širokej farebnej škále. 
 
Kategória: Kúpeľňa, WC
Zdieľať článok