Uvažujete v kúpeľni o veľkoformátových obkladoch? Pred kúpou si všetko dobre premyslite!
Zdroj: shutterstock.com

Uvažujete v kúpeľni o veľkoformátových obkladoch? Pred kúpou si všetko dobre premyslite!

29. 06. 2022 Zdieľať

Pre renomované kúpeľňové štúdiá nie je problém nechať pre zákazníka vyrobiť platňu v nadrozmerných veľkostiach presne podľa jeho predstáv. Respektíve mierkových parametrov jeho kúpeľne. Veľké formáty majú svoje nesporné výhody – kladenie je rýchlejšie, menej škár znamená jednoduchšiu údržbu. Ale ako pri každej „vychytávke“, aj pri tejto je zopár zrád, ktoré môžu plány o trendovej kúpeľni zahatať.

Nároky na manipuláciu

Nie všade je technicky možné inštalovať veľké formáty obkladov. A to hlavne z dôvodu manipulácie. Zvážte: Obklad, hoc aj dve platne, vám privezú na špeciálnej palete. Aj pri tej najlepšie zorganizovanej logistike budete musieť tento produkt  king size rozmerov pár hodín, možno aj deň niekde uskladniť. Máte takú možnosť?

Pozor, krehké!

Veľký formát je náchylný na vibrácie. Profesionálni majstri ho budú musieť prenášať pomocou prísaviek s kontrolným manometrom umiestneným na špeciálnych transportných lištách. Tie zabránia vzniku vibrácií, ktoré by pri manuálnom premiestňovaní mohli spôsobiť  vznik voľným okom neviditeľných trhliniek. To by sa mohlo negatívne prejaviť na finálnom výsledku – prasknutí obkladu či dlažby.

Kúpeľna s veľkoformátovým obkladom

Zdroj: shutterstock.com

Úprava priamo na mieste

Platne z palety poputujú najskôr na rezací stôl. Dostatočne veľký a hlavne stabilný. Kde budú musieť majstri vyrezať príslušné otvory – na odpad, vodu, prípadne spraviť drobné korektúry prispôsobené odchýlkam stien. Materiál bude vyžadovať veľmi delikátny prístup – skúsení profesionáli použijú na rezanie diamantové nože a kotúče.

Celá článok si môžete prečítať na webe vdobrom.sk.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpelňové obklady zariaďovanie kúpeľne
Zdieľať článok