Moderné práčky šetria nervy aj peňaženku a ešte aj dozrú na vaše zdravie

06. 12. 2010
Zdieľať

Všetci, čo sme obdarení ratolesťami, to poznáme. Množstvo bielizne, ktoré počas týždňa musíme oprať, je veľké a niet divu, že vďaka nemu rastú aj účty za vodu a elektrinu. Možno si poviete, že to asi neovplyvníte, a ide skrátka o nutné zlo, ktoré treba iba pretrpieť. Omyl! Práčky sa od seba výrazne odlišujú tým, čo dokážu, a tak sa aj tu naskytá možnosť vybrať si takú, ktorá sa vám najlepšie hodí – napríklad nové práčky LG s technológiou Direct Drive.

— Advertorial spoločnosti LG Electronics CZ, s.r.o. —


Moderné práčky šetria nervy aj peňaženku a ešte aj dozrú na vaše zdravie

296972

Čo je to vlastne Direct Drive?
Je víkend, práve ste povysávali a radi by ste si užili trochu zaslúženého pokoja. V kúpeľni na vás však čaká hora bielizne. Oblečenie naskladáte do práčky, zapnete… a pohoda je preč. Predovšetkým staršie práčky občas vrčia ako štartujúce motorové lietadlo. Práve preto vedci vyvinuli technológiu Direct Drive. Práčky vybavené technológiou priameho pohonu Direct Drive majú pohonný mechanizmus pripojený v jednej osi priamo k bubnu práčky. V praxi to znamená menej vibrácií a hluku, vyššiu efektivitu a zníženú náchylnosť k poruchovosti. Konečne si tak budete môcť užiť viac domácej pohody a menej hluku z burácajúcich prístrojov.

Vďaka technológii Direct Drive je možné aj maximálne využívať všetky vlastnosti krokového motora. Medzi jeho hlavné výhody patrí dokonalá ovládateľnosť bubna, keď si možno zvoliť optimálnu skladbu pohybov v rámci daného pracieho programu. Podľa skladby bielizne tak bubon prispôsobí svoje pohyby a zabezpečí optimálny výsledný efekt celého procesu prania. Napríklad na jemné látky je vhodné zvoliť cyklus, pri ktorom sa bielizeň len pohojdáva, a program tak perfektne imituje šetrné ručné pranie.


Moderné práčky šetria nervy aj peňaženku a ešte aj dozrú na vaše zdravie

296976

A čo úspory?
Ach áno, takmer by sme zabudli. Práčky s technológiou priameho pohonu Direct Drive sú totiž zároveň navrhnuté tak, aby efektívnejšie využívali vodu a znížili spotrebu elektrickej energie – pri práčkach hľadajte označenie A – 30 %, lebo táto energetická trieda zaručuje najmenšiu spotrebu elektriny. Vďaka tomu dokonca prekračujú štandardy, ktoré odporúča organizácia Energy Saving Trust pre spotrebný tovar. Tieto práčky majú zámerne mimoriadnu kapacitu, ktorá umožňuje oprať viac bielizne v menej cykloch. A ak pranie spojíte s parnou technológiou, ktorá takisto znižuje množstvo použitej vody a elektrickej energie, môžete dosiahnuť až 44 %-né zníženie spotreby vody a dokonca 51 %-né zníženie spotreby elektrickej energie v porovnaní so štandardnými práčkami.

Každý, kto platí účty, si tak dokáže zrátať, že dlhodobé finančné úspory mnohonásobne vynahradia investíciu do práčky vybavenej technológiou Direct Drive a tej starej zabezpečia zaslúžený odpočinok.

Aké ďalšie funkcie požadovať?
Už sme uviedli informáciu o parnej technológii (SteamWash). Zabudovaný generátor skutočnej pary mení vodu na paru, ktorá sa potom privádza do hornej časti bubna cez patentovú rozprašovaciu dýzu. Para tak prenikne do tkanín a zabezpečí žiarivejšiu bielu a živšie farby. Nové práčky LG ponúkajú aj funkciu Refresh, ktorá je vhodná najmä pre oteckov. Stačí 20 minút a para z ich košieľ odstráni nepríjemný zápach – napríklad zo zafajčeného prostredia, zápach z jedla a pod. Ak si svoju obľúbenú košeľu chcete obliecť na druhý deň, nemusíte ju znovu prať. Stačí, ak si ráno počas raňajok zapnete práčku, a za 20 minút máte košeľu opäť čistú.

Parné technológie však súvisia s jedným dôležitým aspektom – zdravotným. Na rozdiel od horúcej vody dokáže totiž para udržať optimálnu teplotu potrebnú na odstránenie alergénov, ako sú roztoče, peľ, plesne alebo srsť domácich miláčikov. A to je už dosť závažný argument.

Pre všetky mamičky a všetkých oteckov, ktorým leží na srdci zdravie ich ratolestí, by mala mať význam aj funkcia Medic Rinse (antialergické plákanie). Pri teplote 40 °C sa pri tomto type plákania dokonale odstránia zvyšky pracieho prášku. Detská citlivá pokožka je tak lepšie chránená a na vašej bielizni nezostávajú nepekné biele škvrny.

Aby ste nemuseli prácne zháňať výrobok, ktorý ponúka všetky tieto funkcie, môžeme vám odporúčať elegantnú parnú práčku LG F1443KDS7, ktorá vyperie až 11 kg bielizne.

Viac informácií nájdete na www.lg.cz

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: domáce spotrebiče lg
Zdieľať článok

Diskusia