Ako vybrať kvalitnú manželskú posteľ?

20. 12. 2019 Zdieľať

Aj napriek tomu, že pred pár rokmi nebol výber manželských postelí taký veľký, kvalita bola veľmi dobrá. Nájsť však také kvalitné postele v tak veľkej ponuke manželských postelí je veľmi náročné. Každý predajca postelí vám bude hovoriť, že tie jeho sú najlepšie. Ak ale chcete naozaj dobrú manželskú posteľ, čo by ste mali pri výbere postele zohľadňovať?

Materiál

Pri výbere manželskej postele by ste mali zohľadňovať predovšetkým materiál. Ak nemáte presne stanovený finančný rozpočet a nie je vám ľúto priplatiť si viac, odporúčame vám kupovať masívne drevené postele. Nie sú náročné na poskladanie. Jednotlivé diely manželských postelí sú ale ťažšie a pri skladaní a prenášaní týchto dielov budete potrebovať pomoc. Výhodou masívnych manželských drevených je ale vysoká životnosť. Sú totiž vyrobené z kvalitného pevného masívneho dreva, ktorého životnosť je nevyčísliteľná.

Ak vám ale masívne postele prídu príliš drahé, kúpte si laminátové manželské postele. Tieto postele sa vám podobne ako masívne postele hodia do minimalisticky (škandinávsky) zariadenej spálne. V ponuke manželských postelí ale nájdete aj kovové, či čalúnené postele.

Farebné prevedenie

V prípade laminátových, či masívnych manželských postelí vyberajte takú farbu (morenie), ktoré bude identické, alebo aspoň podobné s interiérovými dverami, šatníkovou skriňou, komodou a drevenými obložkovými zárubňami. Manželské postele musia ladiť s ostatným nábytkom v spálni, ktorý tam plánujete ponechať. Ak ale plánujete spálňu nanovo zariaďovať, farebné prevedenie prispôsobujte maximálne interiérovým dverám a podlahe.

Veľkosť

Okrem materiálu a farebného prevedenia pri výbere manželskej postele zohľadňujte aj veľkosť. V obchodoch, kde predávajú manželské postele, nájdete hlavne tieto dva rozmery postelí – 180×200 cm a 160×200 cm. Ak máte malé bábätko, plánujete ho, alebo očakávate prírastok do rodiny, oceníte väčší rozmer manželskej postele. Ak vás ale obmedzuje priestor v spálni, uprednostnite menší rozmer manželskej postele.

ZDROJ PR článok spoločnosti MOB Interier s.r.o.

Kategória: Nábytok
Tagy: manželské postele
Zdieľať článok