Navrhujeme spálňu v prírodnom štýle

Navrhujeme spálňu v prírodnom štýle

09. 04. 2014
Zdieľať

Hoci zariadenie väčšiny spální pozostáva len z niekoľkých kusov nábytku, navrhnúť ju tak, aby bola príjemná aj zaujímavá, rozhodne nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Vážená redakcia,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc so zariadením spálne (pôdorys miestnosti prikladám). Potrebujem sem umiestniť len manželskú posteľ a šatníkovú skriňu a najskôr som si myslela, že to zvládnem sama. Ale zistila som, že sa neviem rozhodnúť, aké zariadenie použiť, aby bola miestnosť aj niečím zaujímavá, aj všetko spolu ladilo. Mám rada prírodné materiály a tlmené farby, rozhodne by som nechcela mať v spálni nič divoké alebo extravagantné.
Vopred ďakujem za radu.

Vaša čitateľka Alica N.

profi riešenie

Tentoraz sme o vyriešenie problému požiadali interiérovú dizajnérku Jasnu Opavskú.

Pre pani Alicu som navrhla spálňu, v ktorej vytvorili jemný súlad drsný kameň a krehké sklo. Je totiž prospešné, ak sa v jednej miestnosti použijú viaceré materiály – drevo, sklo, tehla či prírodný kameň. Dôležité však je kombinovať všetko s citom a s prihliadnutím na celok. Aby sa nestalo, že máte síce peknú drevenú podlahu, krásne sklenené lustre a úžasný kamenný obklad, ale jednotlivé prvky spolu „bojujú“ a výsledkom je nesúlad a chaos. 

                                                                               Jasna Opavská, interiérová dizajnérka
                                                                                                          http://jasnakrasna.sk


Užitočná aj elegantná komoda  Posteľ s nočnými stolíkmi je z masívneho dubového dreva, namoreného na tmavý hnedý odtieň. Dopĺňa ju komoda v rovnakom štýle – veľmi užitočný kus nábytku, vďaka ktorému sa vám podarí prehľadne uložiť spodnú bielizeň, ponožky a iné drobnosti.

Užitočná aj elegantná komoda Posteľ s nočnými stolíkmi je z masívneho dubového dreva, namoreného na tmavý hnedý odtieň. Dopĺňa ju komoda v rovnakom štýle – veľmi užitočný kus nábytku, vďaka ktorému sa vám podarí prehľadne uložiť spodnú bielizeň, ponožky a iné drobnosti.
vizualizácia: Juraj Kalafut

Užitočná aj elegantná komoda

Posteľ s nočnými stolíkmi je z masívneho dubového dreva, namoreného na tmavý hnedý odtieň. Dopĺňa ju komoda v rovnakom štýle – veľmi užitočný kus nábytku, vďaka ktorému sa vám podarí prehľadne uložiť spodnú bielizeň, ponožky a iné drobnosti. 


Nemala by chýbať, nesmie však dominovať  Na uloženie väčšiny oblečenia je určená veľká vstavaná skriňa s posuvnými dverami. Spodná časť dverí je z dubovej dyhy s rovnakým odtieňom ako posteľ a komoda, horná časť má lesklý povrch v jemnej farbe kapučína – vďaka jemnej farebnosti a lesku nepôsobí veľká plocha posuvných dverí ťažkopádne a dominantne.

Nemala by chýbať, nesmie však dominovať Na uloženie väčšiny oblečenia je určená veľká vstavaná skriňa s posuvnými dverami. Spodná časť dverí je z dubovej dyhy s rovnakým odtieňom ako posteľ a komoda, horná časť má lesklý povrch v jemnej farbe kapučína – vďaka jemnej farebnosti a lesku nepôsobí veľká plocha posuvných dverí ťažkopádne a dominantne.
vizualizácia: Juraj Kalafut

Nemala by chýbať, nesmie však dominovať

Na uloženie väčšiny oblečenia je určená veľká vstavaná skriňa s posuvnými dverami. Spodná časť dverí je z dubovej dyhy s rovnakým odtieňom ako posteľ a komoda, horná časť má lesklý povrch v jemnej farbe kapučína – vďaka jemnej farebnosti a lesku nepôsobí veľká plocha posuvných dverí ťažkopádne a dominantne.

Tmavé drevo vytvára príjemný kontrast so svetlou drevenou podlahou aj sivým kameňom na stene.


V jednoduchosti tkvie tajomstvo úspechu  Priestor spálne som navrhla už na prvý pohľad veľmi jednoducho a účelne zariadený. Žiadne zbytočné ozdoby a lapače prachu. Je tu len to nevyhnutné, čo do spálne patrí – posteľ s nočnými stolíkmi, úložný priestor, lampa a veľké zrkadlo.

V jednoduchosti tkvie tajomstvo úspechu Priestor spálne som navrhla už na prvý pohľad veľmi jednoducho a účelne zariadený. Žiadne zbytočné ozdoby a lapače prachu. Je tu len to nevyhnutné, čo do spálne patrí – posteľ s nočnými stolíkmi, úložný priestor, lampa a veľké zrkadlo.
vizualizácia: Juraj Kalafut

V jednoduchosti tkvie tajomstvo úspechu

Priestor spálne som navrhla už na prvý pohľad veľmi jednoducho a účelne zariadený. Žiadne zbytočné ozdoby a lapače prachu. Je tu len to nevyhnutné, čo do spálne patrí – posteľ s nočnými stolíkmi, úložný priestor, lampa a veľké zrkadlo. 

TIP dizajnérky 
Vstavaná skriňa je veľmi praktická – ukryje množstvo šatstva a ostatných vecí v domácnosti. Aby s miestnosťou vytvorila harmonický celok, mala by materiálom a farebne ladiť s podlahou a ostatným nábytkom.

Kontrast kameňa, ktorým je obložená stena, a nežných sklenených svietidiel decentne oživuje pokojný interiér spálne.


Drsný kameň a krehké sklo Spoločným menovateľom vybavenia tejto spálne sú prírodné materiály. Hoci pri slove „prírodný interiér“ si väčšina ľudí predstaví drevo, čisto drevené zariadenie by mohlo pôsobiť nudne. Preto som k drevu pridala kameň v podobe obkladu na stene a sklo vo forme zaujímavých svietidiel.

Drsný kameň a krehké sklo Spoločným menovateľom vybavenia tejto spálne sú prírodné materiály. Hoci pri slove „prírodný interiér“ si väčšina ľudí predstaví drevo, čisto drevené zariadenie by mohlo pôsobiť nudne. Preto som k drevu pridala kameň v podobe obkladu na stene a sklo vo forme zaujímavých svietidiel.
vizualizácia: Juraj Kalafut

Drsný kameň a krehké sklo

Spoločným menovateľom vybavenia tejto spálne sú prírodné materiály. Hoci pri slove „prírodný interiér“ si väčšina ľudí predstaví drevo, čisto drevené zariadenie by mohlo pôsobiť nudne. Preto som k drevu pridala kameň v podobe obkladu na stene a sklo vo forme zaujímavých svietidiel.


Svetlo na rôzne príležitosti  Okrem lustra a stojacej lampy sú v miestnosti aj ďalšie zdroje svetla. Samozrejme, pri posteli nesmú chýbať nočné lampy, ktoré dopĺňajú bodové svetlá v nike za jej záhlavím. Viaceré zdroje svetla totiž umožňujú vytvoriť v spálni atmosféru presne podľa potreby – či už si chcete vybrať niečo na seba, odpočinúť si, čítať, alebo si užiť chvíľu romantiky.

Svetlo na rôzne príležitosti Okrem lustra a stojacej lampy sú v miestnosti aj ďalšie zdroje svetla. Samozrejme, pri posteli nesmú chýbať nočné lampy, ktoré dopĺňajú bodové svetlá v nike za jej záhlavím. Viaceré zdroje svetla totiž umožňujú vytvoriť v spálni atmosféru presne podľa potreby – či už si chcete vybrať niečo na seba, odpočinúť si, čítať, alebo si užiť chvíľu romantiky.
vizualizácia: Juraj Kalafut

Svetlo na rôzne príležitosti

Okrem lustra a stojacej lampy sú v miestnosti aj ďalšie zdroje svetla. Samozrejme, pri posteli nesmú chýbať nočné lampy, ktoré dopĺňajú bodové svetlá v nike za jej záhlavím. Viaceré zdroje svetla totiž umožňujú vytvoriť v spálni atmosféru presne podľa potreby – či už si chcete vybrať niečo na seba, odpočinúť si, čítať, alebo si užiť chvíľu romantiky.

TIP dizajnérky 
Jednoduchá nika zo sadrokartónu je výrazným estetickým prvkom, plní však aj ďalšie úlohy: je to šikovný odkladací priestor či miesto na dekorácie a po zabudovaní bodových svietidiel aj ďalší zdroj príjemného svetla.

Hodnotenie čitateľky 
Návrh ma úplne nadchol. Najviac sa mi páči miesto na fotografie a dekorácie, ale aj celková atmosféra, ktorá z izby vyžaruje.

Kategória: Navrhovanie interiéru Spálňa
Tagy: interiér riešenie spálňa
Zdieľať článok

Diskusia