Nedajú prachu šancu

Nedajú prachu šancu

22. 01. 2010
Zdieľať

Dnešné vysávače vyzbrojené silnými motormi a niekoľkonásobnou účinnou filtráciou efektívne a na poznateľne dlhšiu dobu zbavia naše domácnosti prachu a špiny. A nenarobia pri tom už ani toľko hluku. Výrobcovia myslia aj na pohodlnú ergonómiu a jednoduchú obsluhu, takže vysávanie už nie je taká drina.


Pohodlné vysávanie

Centrálne vysávače sú zaujímavé najmä vďaka jednoduchej manipulácii pri upratovaní, minimálnym prevádzkovým nákladom a vysokej účinnosti pri odstraňovaní prachu. Princípom systému je, že na agregát, ktorý sa môže umiestiť napríklad v garáži, je napojený na potrubný rozvod vedený v podlahách, ktorý sa inštaluje pri hrubej stavbe, alebo ho možno ľahko pripojiť na existujúci rozvod. Potrubný rozvod vyúsťuje do jednotlivých zásuviek, z ktorých sa prach priamo vysáva pomocou 9 až 12 metrov dlhej hadice. Hadicové zásuvky sú čo možno najlepšie rozmiestnené po dome. Z takto strategicky rozmiestnených hadicových zásuviek dosiahnete akýkoľvek kút v dome. Vo väčšine prípadov stačia len dve hadicové zásuvky na poschodie. Najnovšie agregáty sú vybavené systémom dvojitej filtrácie, čím odpadá nutnosť výfuku mimo obytné priestory.
 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste


Nedajú prachu šancu

239925


Nedajú prachu šancu

239927

Nový model Beam Platinum s novou technológiou filtrácie systémom tzv. cyklónovej separácie, čo je najdokonalejší spôsob, ako zaistiť likvidáciu peľu, alergénov a prachových častíc. Proces inteligentného vysávania zaisťuje sofistikovaná riadiaca jednotka, ovládajúca celý proces sania a komunikujúca s obsluhou pomocou veľkého LCD displeja. Tiež zaisťuje najvyšší sací výkon vo svojej triede a úspornosť prevádzky. Samozrejmosťou je elektronická regulácia sacieho výkonu priamo na rukoväti hadice. Hlučnosť je od 62 dB, sací výkon od 590 – 868 Air-Watt pri 230 V alebo 640 – 930 pri 240V. Cena od 680,44 € (20 499 Sk). Predáva Beam, s. r. o. Vysávač Electrolux UltraOne – Z 8870 z najvyššej triedy vysávačov firmy Electrolux sa vyznačuje extrémne tichou prevádzkou, vysokým výkonom a príjemným ergonomickým ovládaním. Viacnásobne použiteľný a umývateľný filter zachytáva peľ, baktérie, plesne, cigaretový dym a ďalšie čiastočky dráždiace pľúca. So svojimi 72 dB je jedným z najtichších vysávačov na trhu. „Parkovacie“ drážky na strane a vzadu dovolia umiestniť trubicu s hubicou do ideálnej statickej polohy. Elektronická alebo automatická regulácia výkonu, ultraľahké kovové teleskopické trubice, hubica AeroPro, diaľkové ovládanie, elektrická kefa, umývateľný valcový filter HEPA H13, motorový mikrofilter, príslušenstvo 3 v 1 na palube, rádius 10 alebo 12 m, vrecko s-bag ultra 5 l. Cena 424,90 € (12 801 Sk).

Nedajú prachu šancu

239936


Nedajú prachu šancu

239931

Kompletný čistiaci systém TuttoLuxo 6S je parný čistič a zároveň vysávač. High-tech motor je rovnako účinný ako silný. Vďaka svojej výkonnosti udržiava konštantný tlak satia a súčasne zabezpečuje stály prúd pary s teplotou okolo 150 °C. Spotrebič roztoče nielen zničí ale ich telá aj vysaje a odstráni z domácnosti. Za rovnaký čas, ktorý potrebujete na vysávanie sú koberce aj dezinfikované a zbavené mikróbov. Cena 2 438 € (73 447 Sk). Predáva Zepter Slovakia. Bezvreckový vysávač Samsung ECO VCC91E0H3G/XEH s multi-cyklónom Multi Chamber. Príkon 1 600 W, sací výkon 360 W, digitálny indikátor naplnenia prachom, hliníková teleskopická trubica, samonavíjací kábel, hlučnosť len 73 dB, HEPA filter H12, 6-stupňový systém filtrácie vzduchu, hubica na posteľnú bielizeň. Rozmery: š 27 × v 28,5 × h 44 cm.


 

Čo musí mať dobrý vysávač:
– sací výkon 300 až 400 W, príkon od 1 400 do 2 200 W
– kvalitnú viacnásobnú filtráciu (HEPA filtre 12 – 13, špeciálne filtre a hygienické zariadenia); platí, že čím lepšia filtrácia, tým účinnejšie vysávanie
– ergonomické a praktické ovládanie; pohodlné je ovládanie umiestnené na rukoväti
– akčný rádius kábla od 9 do 15 metrov
– príslušenstvo – štrbinová hubica, hubice na čalúnené povrchy, koberce a hladké podlahy, sacie štetce na prach na nábytku, televízore alebo v záclonách
– čo najnižšiu hlučnosť (67 – 82 dB)
Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: domáci pomocníci vysavače
Zdieľať článok

Diskusia