Zdroj: Electrolux

Aj správne zvolené domáce spotrebiče sa postarajú o zdravšiu domácnosť. Týchto 5 poteší aj na Vianoce

22. 12. 2021 Zdieľať

Domáce spotrebiče si väčšinou vyberáme za účelom uľahčenia domácich prác, ich inteligentné funkcie sa však v mnohých prípadoch postarajú aj o zdravšie prostredie v domácnosti. Zoznámte sa s päticou domácich pomocníkov od Electroluxu, ktorí pomôžu efektívne zbaviť váš príbytok škodlivých alergénov, baktérií či prachu. Ako bonus budú aj skvelými vianočnými darčekmi, ktoré potešia všetkých členov domácnosti.

Neustále čistý vzduch v domácnosti vďaka inteligentným čističkám

Vedeli ste, že vzduch, ktorý dýchame vo vlastnej domácnosti, môže byť niekoľkonásobne viac znečistený ako na rušnej ulici? Neviditeľné baktérie, alergény, roztoče, spóry plesní… toto všetko by sme pod mikroskopom mohli objaviť aj v naoko čistej domácnosti. Títo nechcení obyvatelia majú negatívny vplyv najmä na naše dýchacie ústrojenstvo – a to nemusíme byť ani alergici, u ktorých sú tieto problémy ešte viac znásobené počas jari, kedy sa k nim pridávajú rôzne pele. Zbaviť sa škodlivín vo vzduchu v domácom prostredí môžu pomôcť nové čističky vzduchu Pure A9 od Electroluxu, ktoré vďaka svojej funkcii PureSense neustále vyhodnocujú kvalitu vzduchu v miestnosti a automaticky reagujú na zmeny. Plynulá špirálová cirkulácia čistí vzduch až trojnásobne rýchlejšie než predchádzajúce generácie a vďaka mobilnej aplikácii si môžete jej výkon prispôsobiť na mieru svojim potrebám. Ovládať ju môžete aj na diaľku, vďaka čomu vás aj po dlhšom čase po návrate domov privíta príjemne svieži vzduch. Vďaka svojmu vkusnému minimalistickému dizajnu sa budú skvele hodiť do akéhokoľvek interiéru.

Najtichší vysávač si posvieti na špinu aj alergény

Tyčový vysávač Pure Q9 je expertom na tvrdé podlahy a vďaka svojej PowerPro Roller kefe dokáže odstrániť prach a nečistoty aj z rohov podláh a ťažšie prístupných miest. Pre naše zdravie je však rovnako zásadné zbaviť sa okrem väčších nečistôt aj tých mikroskopických – nejde však o nič, s čím by si Pure Q9 neporadil, práve naopak. Jeho hubica BedProPower™ Plus s UV technológiou sa postará práve o tie najmenšie častice (s veľkosťou 0,3 μm a väčšie) prachu, baktérií a alergénov, ktoré môžu útočiť na dýchacie ústrojenstvo a spôsobovať rôzne choroby či alergie.

Tyčový vysávač vysáva posteľ

Zdroj: Electrolux

Testy ukázali, že tento model dokáže pri účinnom vysávaní zbaviť až
99,97 % týchto častíc zo všetkých povrchov vrátane pohoviek, matracov
či zvieracích pelechov. Vďaka technológii BrushRollClean™ možno hubicu následne vlasov či chlpov zbaviť jednoduchým zošliapnutím pedála. To všetko s minimálnou hlučnosťou a vysokou výdržou – na jedno nabitie vydrží až 53 minút!

Práčka s parným programom zbaví oblečenie alergénov

S baktériami a alergénmi prichádzame do kontaktu aj pokiaľ ide o naše oblečenie, uteráky či posteľnú bielizeň. Na efektívne zbavenie sa týchto častíc je potrebné pranie pri vyšších teplotách, vysokú účinnosť však preukázal aj parný program. Antialergický prací program nájdete
v práčkach Electrolux PerfectCare 600, ktoré pri praní využívajú vlhkú paru, čo zaručí úplné odstránenie baktérií z odevov. Ich technológie zaručia, že každému druhu tkaniny zaručia osobitnú starostlivosť, aby si odevy zachovali svoj vzhľad a hebkosť dvakrát dlhšie. Technológia SensiCare automaticky upraví čas, spotrebu vody a elektrickej energie pre každú várku bielizne, vďaka čomu sa postará o to, aby sa žiadny odev nepral príliš dlho.

Odvlhčovač v práčovni

Zdroj: Electrolux

Zbavte sa vlhkých priestorov

Vzduch v domácnosti môže ohrozovať aj prílišná vlhkosť. Kým nízka vlhkosť vzduchu sa často spája s chorobami dýchacích ciest, vlhký vzduch je „ideálnym“ na vznik plesní a v týchto podmienkach sa darí aj baktériám a roztočom, čo môže viesť u ľudí viesť k rozvoju alergií či alergickej astmy. Odvlhčovače od Electroluxu pomôžu tieto škodliviny filtrovať, pričom vám zanechajú čistejší, zdravší vzduch v akejkoľvek miestnosti. Ideálne sú najmä do zaparených kúpeľní, kde funkcia Turbo-Dry rýchlo odstraňuje prebytočnú vodnú paru zo vzduchu. Umiestniť ich však možno v akejkoľvek miestnosti so zvýšenou vlhkosťou, nemusíte sa báť ani pretečenia nádržky na vodu – vďaka funkcii Auto-Stop sa pri naplnenej nádržke odvlhčovač automaticky zastaví a znovu sa spustí až po vyprázdnení nádrže. Ako to už pri spotrebičoch od Electroluxu býva zvykom, rušiť vás nebude ani vzhľad odvlhčovača alebo prílišná hlučnosť.

Čerstvejšie jedlo z novej chladničky

Na naše zdravie, samozrejme, vplýva nielen to, čo dýchame, ale aj strava, ktorú prijímame. Na zloženie zdravej a vyváženej stravy si musí dať každý pozor sám, o to, aby vaše potraviny ostali dlhšie čerstvé, sa čiastočne postará aj chladnička. Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole zo série 600 PRO NoFrost od Electroluxu na to využíva systém TwinTech® No Frost, ktorý udržiava v chladničke správnu vlhkosť, vďaka čomu potraviny, vrátane šalátov a listovej zeleniny, ostávajú dlhšie svieže a čerstvé.

Otvorená chladnička a ruka držiaca jedlo

Zdroj: Electrolux

Technológia Dynamic Air zas na základe cirkulujúceho chladeného vzduchu zabezpečuje udržanie stabilnej teploty vnútri chladničky, čo ochráni potraviny aj pri otvorení dverí. Aj vďaka tomu pomáha udržiavať jedlo dlhšie čerstvé a zamedzí prístupu baktérií a ich následnému množeniu.

Zdroj: PR článok Electrolux Slovakia s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: chladničky čističky vzduchu domáci pomocníci odvlhčovače práčky vysávač
Zdieľať článok