Trendy v interiérovom dizajne 2012

Trendy v interiérovom dizajne 2012

06. 04. 2012 Zdieľať

Pre ľudí je v súčasnosti čoraz prirodzenejšie vnímať v živote potrebu dosahovania harmónie. Týka sa to tak stavu duše, ako aj prostredia, v ktorom žijeme. Aktuálnym trendom – a už aj na Slovensku - je docieliť, aby sa v harmónii nachádzalo aj naše bývanie a jeho okolie. Exteriér niekedy ovplyvniť celkom nevieme, čo sa však týka interiéru, ruky a fantáziu máme voľnú. Najdôležitejšie sú vždy naše potreby a individuálny cit každého z nás. V byte či dome sa musíme cítiť predovšetkým dobre. Či už je to v zmysle feng šuej, alebo inej filozofie, priestor má vyžarovať pozitívnu energiu a navodzovať pocity uvoľnenia.

 V neposlednom rade sa pri zariaďovaní môžeme inšpirovať trendmi, ktoré doladia interiér do vizuálnej dokonalosti. Ponúkame Vám  zopár inšpirácii zo vzorového bytu v obytnom komplexe Parkville, ktorý vytvorila dizajnérka Eva Malacká Bakay.


Hosťovská izba.., môže byť aj spálňou pre muža. Výrazný farebný akcent navodzuje atmosféru hotelovej izby, ktorý umocňujú retro fotografie a svietidlá v štýle art deco. Útulnosť Vás ale nenechá na pochybách, že sa nachádzate v byte vášho dobrého priateľa - majiteľa bytu.

1089430
Parkville


Hosťovská izba.., môže byť aj spálňou pre muža. Výrazný farebný akcent navodzuje atmosféru hotelovej izby, ktorý umocňujú retro fotografie a svietidlá v štýle art deco. Útulnosť Vás ale nenechá na pochybách, že sa nachádzate v byte vášho dobrého priateľa – majiteľa bytu.


Presne tri originálne kusy.. Vešiak, zrkadlo a box na papučky urobili túto malú vstupnú halu originálnou a v štýle, ktorý spája celý priestor.

1089463
Parkville


Presne tri originálne kusy.. Vešiak, zrkadlo a box na papučky urobili túto malú vstupnú halu originálnou a v štýle, ktorý spája celý priestor.


Foto tapeta ako zaujímavý prvok navodzuje atmosféru veľkomesta, hrá sa s momentom konfrontácie pohľadu zo sedačky na Bratislavu, zároveň prináša v malých plochách množstvo pestrých farieb do interiéru, ktoré ladia s doplnkami  / napr. červená s červeným sklom/.

1089466
Parkville


Foto tapeta ako zaujímavý prvok navodzuje atmosféru veľkomesta, hrá sa s momentom konfrontácie pohľadu zo sedačky na Bratislavu, zároveň prináša v malých plochách množstvo pestrých farieb do interiéru, ktoré ladia s doplnkami / napr. červená s červeným sklom/.


Nádherný pohľad na mesto cez terasu nie je narušený žiadnymi zbytočnosťami.... Na drevenej podlahe sa vyníma netradičný hliníkový stôl kombinovaný s kožou , ktorá je dominantná aj na sedačke a stoličkách v jedálenskej časti. Táto farebnosť sa  prirodzene spája s farbou dreva na terase. Všetko ostatné je čisté  a minimalistické. Teplo interiéru sa docielilo doplnkami teplých farieb.

1089465
Parkville


Nádherný pohľad na mesto cez terasu nie je narušený žiadnymi zbytočnosťami…. Na drevenej podlahe sa vyníma netradičný hliníkový stôl kombinovaný s kožou , ktorá je dominantná aj na sedačke a stoličkách v jedálenskej časti. Táto farebnosť sa prirodzene spája s farbou dreva na terase. Všetko ostatné je čisté a minimalistické. Teplo interiéru sa docielilo doplnkami teplých farieb.

Autorka komentárov: dizajnérka Ing. Eva Malacká Bakay.

Miesto nasnímania: vzorový byt Parkville

Kategória: Bývanie Navrhovanie interiéru
Tagy: dizajn interiér
Zdieľať článok