Dom, v ktorom môžete sedieť pri krbe a za oknami pozorovať premeny lesa

23.02.2016  |     

V nádhernej časti dánskeho mesta Aarhus sa podarilo spoločnosti C.F. Møller navrhnúť dom, ktorý dotvára okolitú prírodu.

Viac foto v galérii

Dom má veľkosť približne 300 štvorcových metrov, ktoré zahŕňajú dve obdĺžnikovo tvarované podlažia - nadzemné a sčasti podzemné. 

 

Dve steny exteriéru sú tvorené z tmavých patinovaných zinkových obkladov, zatiaľ čo južne a severne orientované steny sú vyplnené okennými tabuľami od podlahy až k stropu. Projekt rodinného domu, ktorý majiteľom ponúka prírodu na dosah rúk je na svete.

„Inšpirovaní unikátnym spojením s prírodou, sme sa snažili vytvoriť domov, ktorý prináša neustále sa meniacu kulisu striedania ročných období,” tvrdia architekti.

Viac foto v galérii

Na dolnom podlaží sa nachádzajú detské izby a herne. Hlavné nadzemné podlažie ukrýva priestrannú obývaciu izbu, kuchyňu a jedálensky kút v otvorenom kompozičnom riešení. Minimalisticky zariadenú spálňu a kúpeľňu architekti taktiež umiestnili v nadzemnom podlaží. 

Pre interiér domu sú charakteristické jednoduché biele steny, ako aj biely kuchynský a jedálensky nábytok či podlaha zo svetlého dreva. 

Viac foto v galérii

Dom je teda zariadený v jednoduchom štýle, využívajú sa čisté a rovné línie, jednota farieb a štýlov, ale aj rovnako ladené doplnky. V kúpeľni nájdeme kombináciu tradičnej čiernej a bielej, ktoré umocňujú dojem jednoduchého štýlu.

Text: Lenka Varchoľaková
Zdroj: freshome.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky