Spievanka a Zahrajko: Zbytočnosti u nás doma nenájdete

11.08.2017  |  

Máriu Podhradskú a Richarda Čanakyho poznajú všetky slovenské deti. Dvojica zo SPIEVANKOVA im na televíznych obrazovkách prináša svet plný hudby a rozprávok. Tentokrát môžete nahliadnuť, ako herec a herečka žijú v súkromí a dozviete sa aj to, ako trávia voľné letné chvíle.

Spievankovo je veselé, farebné. Realita obrazovky sa však často líši od tej každodennej. Ste takí veselí a farební aj v bežnom živote, v civile aj v bývaní?

Mária: Farby mám veľmi rada aj v súkromí. A podľa toho vyzerá aj náš dom. Milujem tapety, ktoré doslova „oblečú“ steny. A tiež kvety. Manžel tolerantne akceptoval, keď som vybrala tapety práve s týmto vzorom. V obývačke, ktorá je prepojená s kuchyňou, máme napríklad na stenách oranžovo-béžovo-hnedé kvety.

Richard: Farby mám rád hlavne v obliekaní, ale pokiaľ ide o interiér, viac oceňujem striedmosť. Farby ma potom neunavujú, pôsobia len ako jemný doplnok na zlepšenie nálady. Aj preto máme v celom byte rovnakú podlahu aj tapety – v pastelovej farbe, s jemným vzorom.

Deti váš čarovný svet milujú. Pretavuje sa rozprávkový svet aj do vašich domovov? Zohráva v nich, rovnako ako vo vašom projekte, dôležitú úlohu hudba?

Mária: U nás doma určite, prinajmenšom čiastočne. Napríklad aj v spomínanom kvetinovo-romantickom zariadení. Navyše mám veľmi rada starý nábytok, pôsobí na mňa upokojujúco a zároveň tajomne. V jedálni u nás nájdete starožitný stôl po babičke, tonetkové stoličky a starý klavír, ktorý sme dostali od kamarátky a nad ktorý sme zavesili obrázky z môjho aj manželovho detstva. A hudba? To je doslova náš život. Hudobné nástroje nájdete v každej izbe. A nie sú len doplnkom interiéru. Mne pomáhajú pri skladaní nových pesničiek a hrajú na ne aj deti.

Je niečo, čím by nás vaše bývanie určite prekvapilo?

Richard: Mňa na ňom vždy prekvapí, koľkí sa doň zmestíme. (smiech) V trojizbovom byte bývame piati plus dva psy. Vzhľadom na obmedzený priestor sme sa snažili každý kút bytu využiť čo najefektívnejšie. Výborným riešením sú vstavané skrine, komody a úložné priestory pod posteľami. Dokonca aj manželskú posteľ máme skladaciu. Dá sa zatvoriť do skrine, keď v obývačko-spálni potrebujeme získať väčší priestor. No a keďže bývame v paneláku, kde má väčšina bytov dva balkóny, jeden sme využili na zväčšenie kuchyne.

Celý rozhovor si prečítate v časopise DOMa. Ak si časopis stiahnete do mobilu alebo tabletu, môžete sa na s. 31 zapojiť aj do súťaže o zaujímavú cenu.

K článku aj súťaži vás privedie mobilná aplikácia:

- pre operačný systém Android

- pre operačný systém iOS 

Tagy:
spievanka zahrajko spievankovo časopis DOMa

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky