Umenie, móda a etno štýl pod jednou strechou: Keď je zariaďovanie bytu zábavou

30.05.2018  |     

Zmes afrických vplyvov a západných inšpirácií, originály obrazov známych umelcov, bohatá zbierka kníh z oblasti umenia a úctyhodná kolekcia topánok – to je byt Alphu Sidibeho – vedúceho štúdia legendárnej francúzskej značky Christian Louboutin.

 

Umenie, móda a etno štýl

V parížskej štvrti Le Marais sa to len tak hemží zaujímavými osobnosťami, výtvarníkmi, divadelníkmi a umelcami vôbec. Ich byty sú „prešperkované“ do najmenších detailov a výnimkou nie je ani byt prekypujúci farbami a predmetmi z histórie Alphu Sidibeho – vedúceho štúdia legendárnej francúzskej značky Christian Louboutin. Hneď na úvod vás zaskočí nespočetné množstvo mokasín od Chardina Loubotina. Nuž, v tomto prípade rozhodne neplatí, že „obuvníkov syn chodí bosý“. Práve naopak.

V Alphovom byte sa však dajú vidieť ešte zaujímavejšie veci. Úctyhodná zbierka kníh z oblasti umenia, módy, histórie a hudby, ako aj celý rad dizajnérskych perličiek, ako sú obrovské svietiace písmená v spoločnosti etno vzorov a hrejivého dreva. Pre Alphu je aranžovanie bytu predovšetkým zábava, pri ktorej nezabúda ani na svoju lásku k veľkému umeniu. Preto vás neprekvapí, že steny bytu zdobia originály obrazov od umelcov ako Harding Meyer či Dawid C. Borrower.

„Môj byt je eklektická zmes afrických vplyvov a západných inšpirácií, najmä zo Spojených štátov, pre ktoré mám veľkú slabosť. Na svojich cestách po svete sa snažím vstrebať čo najviac z kultúry, ktorá ma obklopuje, a neskôr to všetko zúročiť pri zariaďovaní svojho bytu.“

V Alphovi drieme veľký estét. Každý prvok bývania musí spĺňať prísne kritériá krásy a pohodlia. Na dizajn jeho bytu má určite vplyv aj práca v módnej brandži, s ktorou je Alpha spätý. Sám však tvrdí, že to funguje aj opačne – byt si zariadil tak, aby z neho mohol čerpať inšpiráciu pre svoje projekty. Tomu sa hovorí ideálny byt, ušitý na mieru svojho majiteľa.

KOŽA, DREVO, PRÍRODNÉ TEXTÍLIE – to sú spájacie prvky celého interiéru. Nič chladné a strohé tu nenájdete.

„Pri zariaďovaní tohto bytu som zúročil najmä svoje zážitky z ciest po celom svete a z rôznych kultúrnych odlišností.“ Alpha Sidibe,

majiteľ

KTO TU BÝVA

Alpha Sidibe je manažér štúdia legendárnej francúzskej značky Christian Louboutin. Narodil sa v africkej Guiney, ale v štyroch rokoch sa s rodinou presťahoval do Francúzska, kde vystriedal niekoľko miest, až napokon v šestnástich rokoch zakotvil v Paríži, na ktorý nedá dopustiť. Tvrdí, že krajšie mesto na svete nevidel.

 

historický byt

dispozícia: 2 + kk

lokalita: Le Marais, Paríž

Článok bol pripravený v spolupráci s firmou WESTWING

TEXT: WESTWING A KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: WESTWING
ZDROJ: časopis Môj dom 5/2018

Tagy:
interiérový dizajn etno štýl zariaďovanie bytu africké doplnky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Minimalistický dom, ktorý v prudkom svahu levituje nad krajinou

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Zdravé bývanie


Ako vybudovať zdravý a bezpečný domov
Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky