Novinky a trendy v talianskom interiérovom dizajne pre rok 2019

20.12.2018  |     

Trend studenej šedej farby, ktorý prevládal po minulé roky najmä v interiérovom dizajne je na ústupe, vracajú sa naopak teplé neutrálne odtiene, odtiene hnedej a krémovej, organické odtiene prírody.

Tieto príjemné teplé farby prevládajú v kombinácii s drevodekorom, ktoré prinášajú do vášho interiéru pocit kľudu a prírody.

                

Prírodne motívy a hlavne neopracované surové drevo budú dôležitým prvkom interiérového dizajnu v tomto roku. Či už sú to pníčky na miesto nočných stolíkov, konáre stromov v úlohe vešiakov či predeľovacích stien alebo drevené laty ako obklady steny, všetky tieto nápady vnesú do domácnosti nefalšovanú dávku prírodnej krásy.  

Príjemné odtiene hnedej a masívne drevo vytvárajú útulný zážitok, no trend luxusu je stále zrejmý, najmä v podobe  mäkkých pohoviek, kresiel, postelí  - sú všetky veľké, mäkké a obklopujú telo do zamatových a zaoblených tvarov. Dizajnéri ich zvyčajne kombinujú s mramorovými povrchmi, sklenenými konštrukciami a rôznymi kovovými prvkami: mosadzou, oceľou, meďou alebo zlatým leskom. 
       

Už obľúbené kovové prvky budú naďalej prevládať aj v interiérových trendoch roku 2019. Rôzne podoby kovov a ich kombinácie s inými materiálmi dodajú bytu ale aj verejnému priestoru moderný vzhľad. Populárne sú kovové konštrukcie a to či už z oceľových profilov alebo z roxoru, sú upravené do požadovanej farby a použité v kombinácii s drevom. Takto vytvárajú zaujímavý dominantný prvok v každom interiéri.      

Čo sa týka farieb pre nasledujúce obdobie na scénu dostáva námornícka modrá alebo navy blue. V tejto farbe nájdete zariadené hlavne obývačky, kde gro tvorí tmavá pohovka v kombinácii s tmavomodrou stenou.

Tiež tmavá zelená, bude onedlho veľmi štýlovou farbou pri výbere dominantnej, ale aj doplnkovej farby do vášho domova.

V niekoľkých posledných rokoch sa mimoriadne obľúbenou stala žiarivá žltá. No rok 2019 prinesie aj ďalší do oči bijúci odtieň a to krvavo červenú, ktorá dodá interiéru energiu.   

Viac informácií v showroome Leardo na Drieňovej 1/H v Bratislave, alebo na www.leardo.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky