Príležitostné ale trendové stolovanie na vysokej nohe

18.12.2008  |     

Či už v konzervatívnych alebo extravagantných formách a materiáloch, spôsob stolovania na vysokých nohách je znakom moderného interiéru. V historizujúco ladenom priestore, inšpirovanom ďalekou históriou, však treba aj spôsob stolovania prispôsobiť danému obdobiu. Barové stoličky by to byť nemali, pretože je to súčasný prvok, ktorý sa len nedávno presunul z nočných barov do bytového interiéru. Výnimkou je jednoznačné miešanie štýlov, keď historizujúci interiér jedálne vynikne v kontraste s industriálnymi alebo až futuristickými prvkami.

 
Trendová mini jedáleň na vysokých nohách v mini priestore. (IKEA)   Spôsob príležitostného stolovania pri barovom pulte sa prenáša aj do celkového charakteru jedálne.
Dôležitá je kvalita, precízne detaily a luxusný materiál, akým je napríklad koža.
(Enrico Pellizzoni, dizajn Cappelletti & Pozzoli)
 
Kontajnerová plastová kolekcia barového stolovania od firmy Moooi vnesie do jedálne nenásilnou formou moderný extravagantný vzduch. (Moooi)   Barová stolička Lox (dizajn PearsonLloyd) od firmy Walter Knoll v populárnej bieločiernej farebnej kombinácii bude zaujímavým prvkom futuristicky ladeného interiéru. (Walter Knoll)

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom


Foto: archív firiem a vydavateľstva Jaga
Zdroj: Kamila Ďuríková

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky