Zápasíte s malou kúpeľňou? Týchto 10 tipov vám pomôže vyhrať!

30.04.2019  |     

Kúpeľňa je obvykle najmenšou miestnosťou v domácnosti. Ak bývate napríklad v jednej z klasických panelových bytoviek, určite dôverne poznáte to, ako je každý centimeter priestoru vzácny. S pomocou praktických pomocníkov si teraz môžete vytvoriť odkladací či úložný priestor aj tam, kde ste si ho predtým ani nevedeli predstaviť.

Využite potenciál svojej malej kúpeľne naplno. Nechajte sa inšpirovať tipmi od Martina Rosívala, Vedúceho oddelenia kúpeľní v IKEA Bratislava, a zariaďte si funkčnú kúpeľňu aj v malých priestoroch:
 
 
1. V malej kúpeľni je neporiadok ešte väčším nepriateľom. Priehradky na drobnosti v zásuvkách vám pomôžu udržať všetko na mieste.
 
 
2. Ak nemáte priestor na nástenné skrinky, využite aj nepraktické časti steny a úzke miesta. Vešiak na uteráky sa môže zmestiť do rohu a za dvere. Háčiky a vešiaky využijete na kúpeľňové textílie a upevníte ich takmer kdekoľvek.
 
3. Prehľadné farebné usporiadanie: Prideľte každému členovi domácnosti konkrétnu farbu alebo vzor uteráka. Okrem toho, že si ich navzájom nepomýlia, dosiahnete zaujímavý dekoračný efekt.
 
 
4. Ak nechcete vŕtať do kachličiek a obkladov, využite praktické kúpeľňové doplnky, ktoré si vŕtanie nevyžadujú. Využiť môžete napríklad sériu doplnkov TISKEN, ktorá obsahuje pohár na zubné kefky, držiak na sprchu alebo košík, ktorý udrží až 5 kg. Túto sériu oceníte hlavne, ak bývate v prenajatom byte a vŕtanie nemáte povolené :)  
 
 
5. Malé kúpeľne si vyžadujú praktické úložné riešenia. Šatule RABBLA z IKEA sú flexibilné, odolné voči vlhkosti a stohovateľné. Jedna škatuľa z tejto série má vo vnútri šikovné priehradky na usporiadanie drobností ako šperky a mejkap, vďaka čomu ranné prípravy prebehnú hladko. Škatule RABBLA sú vyrobené z bambusu a recyklovaného polyesteru. Na ich výrobu sa spotrebuje menej nového materiálu, čím sa šetrí životné prostredie.
 
 
6. Investujte do flexibilného nábytku. Napríklad policové diely DYNAN jednoducho zložíte a rozložíte. Umožnia vám ľahko sa prispôsobiť zmenám – novému spolubývajúcemu či bábätku. 
 
 
7. Pridajte druhú tyč na sprchovací záves, ak potrebujete viac miesta na zavesenie vecí. Závesová tyč s S-háčikmi vám poskytne dosť miesta na zavesenie uterákov a vlhkého športového oblečenia.
 
 
8. Využite dvere (a miesto nad nimi). Je úzke, preto sa často nevyužíva, ale zmestí sa sem zopár políc na uteráky a ďalšie veci. Praktický je aj vešiak na dverách na zavesenie županov a oblečenia.
 
 
9. Využite na stenu plytké skrinky s nastaviteľnými policami. Poskytnú miesto na rôzne veľké veci, napríklad čistiace prostriedky alebo toaletný papier. Výzor môžete spríjemniť malou policou s rastlinou a dekoráciami. Skrinky môžete namontovať aj po strop. Vďaka praktickým schodíkom na všetko dosiahnete.
 
 
10. Čistiace prostriedky môžete uložiť do vode odolných plastových škatúľ pod umývadlom (ale len ak k nim nemajú prístup malé deti).
 
ZDROJ PR článok spoločnosti IKEA

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky