Ako bývajú deti

19.12.2005  |     

Ak chcete, aby pri vstupe do izby vášho potomka bolo hneď jasné, či je dievčenská, alebo chlapčenská, vyberajte farebný nábytok. Všeobecné predstavy sa už akosi ustálili na tom, že dievčatám pristanú jemné odtiene žltej, oranžovej, červenej, ružovej či fialkovej a chlapcom zase modrá a zelená. To však neznamená, že ak vaša dcéra uprednostňuje zelenú pred červenou, nie je s ňou niečo v poriadku…Detského nábytku v rôznych farebných kombináciách je na výber dostatok, stačí len poznať vkus vášho dieťaťa a nechať sa trocha inšpirovať nasledujúcimi príkladmi.

Dievčenský raj

Zaujímavo riešený policový systém, dve postele umiestnené nad sebou, aby sa ušetrilo miesto, veľká skriňa, jemná kombinácia vanilkovej s oranžovou – izba ako stvorená pre dve dievčatá. Zostava 2110 od firmy Reck’s. Cena zostavy na obrázku 78110 Sk. Predáva Ital Roja, Soravia.

Komnatu pre malú princeznú môžete zariadiť rámom postele Tromsnes z bielej lakovanej ocele (vhodný matrac 90 × 200 cm) a mobilnou skriňou IKEA PS z lakovanej ocele a nylonu (52 × 68 cm, výška 172 cm). Cena postele 6490 Sk, cena skrine 1290 Sk. Predáva IKEA.

Detský nábytok Baluni sa vyrába vo vyhotovení buk v kombinácii s pastelovými farbami – modrej, žltej, oranžovej alebo fialkovej, takže ním môžete zariadiť aj dievčenskú, aj chlapčenskú izbu. Cena zostavy na obrázku 114227 Sk. Predáva Hülsta.

Príjemná oranžová farba dodáva izbe útulný nádych. Zaujímavý je mobilný pracovný priestor. Výrobca Hermanos Vaquer zo Španielska. Rozmery: 268 × 200 cm – skriňa, čelo postele, nočný stolík, dĺžka postele, 101 × 50 cm – pracovný priestor. Cena 27960 Sk. Predáva IC Design, Atrium.

Chlapčenské územie

Tlmený modrý odtieň v kombinácii s bielou a prírodnou farbou dreva hádam neurazí žiadneho chlapca. Výrobca Hermanos Vaquer zo Španielska. Rozmery: 357 × 253 cm – skriňa, posteľ, stôl uložené do tvaru L. Cena 50400 Sk. Predáva IC Design, Atrium.

Prírodný odtieň dreva v kombinácii s modrou a so zelenou – farby, ktoré obľubujú zvyčajne chlapci. Pod posteľou je skrytý dostatok úložného priestoru. Výrobca Hermanos Vaquer zo Španielska. Rozmery: 252 × 305 cm – stôl, posteľ, skriňa v tvare L. Cena 41000 Sk. Predáva IC Design, Atrium.

Veľkou výhodou detského nábytku Baluni je okrem jeho rozmanitej farebnosti aj to, že rastie s vaším dieťaťom. Hojdacie a hracie sedadlo z tvarovanej preglejky predtým slúžilo na prebaľovanie na prestaviteľnom pracovnom stolíku. Jeho cena je 5934 Sk. Predáva Hülsta.

Detský nábytok Taff sa vyrába v bukovom a javorovom vyhotovení. Je to sektorový nábytok s možnosťou vytvorenia rôznych variabilných zostáv, v kombinácii s hliníkom a posuvnými dvierkami na horných skrinkách. Cena zostavy na obrázku 216552 Sk. Predáva Hülsta.

Chlapčenský svet: rám vysokej postele Fjelldal z lakovanej masívnej brezy (š 207 × d 212, v 207 cm, vhodný matrac 140 × 200 cm), súprava Toftan – stojka so skrinkami a zrkadlom z hliníka a plastu, nafukovací matrac/sedadlo IKEA PS SKÖN so snímateľným polyesterovým poťahom (140 × 140, v 27 cm). Cena postele 12990 Sk, cena súpravy 4280 Sk, cena matraca 2780 Sk. Predáva IKEA.

Izba pre praktického chlapca v energickej zeleno-modrej farebnej kombinácii. Zostava 2102 od firmy Reck’s. Cena (posteľ, stôl, stolička, skrinky) 26370 Sk. Predáva Ital Roja.


Veľa miesta na malom priestore

Dve-tri deti a malé panelákové izby – to je u nás dosť bežné. Ak je to aj váš prípad, vyberajte nábytok, ktorý poskytuje na malej ploche veľa úložného priestoru, miesto na spanie aj na hranie.

“Ostrov pirátov” s truhlicami plnými pokladov. Posteľ Calypso od firmy Gautier, Francúzsko. Cena od 30640 Sk

“Tajomný ostrov” ukrýva nielen pohodlnú posteľ, ale aj množstvo úložného priestoru a pracovný stôl. Posteľ New Galaxy od firmy Gautier, Francúzsko. Cena 13840 Sk

Veselý policový systém z ohýbaného farebného laminátu. Výrobca firma Reck’s. Rozmery: š 180 × v 120 (s kolieskami) × h 38 cm. Cena 24370 Sk. Predáva Ital Roja, Soravia.

Výborne využitý priestor pod posteľou na odkladanie všetkého možného šetrí v detskej izbe miesto na hranie. K dispozícii sú rôzne kombinácie zásuviek a farieb. Výrobca Hermanos Vaquer zo Španielska. Cena 19900 Sk. Predáva IC Design, Atrium.


Veselý nábytok, originálne detaily

Deti sa chcú a aj potrebujú veľa hrať. Prečo by ich nemohol inšpirovať aj nábytok? A zaujímavo riešené detaily na nábytku nemôžu byť nikdy na škodu.

Polička s vyklápacími dvierkami – dobrý nápad. Výrobca firma Reck’s. Cena 4360 Sk. Predáva Ital Roja, Soravia.

Originálne riešený nočný stolík, polica a stojan na časopisy či knižky v jednom, umiestnený za hlavou postele. Posteľ od firmy Reck’s. Cena 9830 Sk. Predáva Ital Roja, Soravia.

“Nezožerie” veľa benzínu, takmer nijaká údržba, ani nemusíte dvakrát do roka meniť pneumatiky! Posteľ Spider od firmy Gautier z Francúzska. Ktorý chlapec by v určitom veku po takej nezatúžil? Cena 27040 Sk

Určite je príjemné oddýchnuť si v bezpečnom náručí svojho obľúbeného medvedíka. Nastaviteľné detské kreslo IKEA PS BRUM s oceľovým rámom a so snímateľným polyesterovým poťahom. Cena 2490 Sk. Predáva IKEA.


Neutrálne odtiene

Ak sa bojíte, že keď vaše deti odrastú, nebude im už vyhovovať farebný nábytok, zariaďte im izbu v neutrálnych prírodných farbách dreva. Želanú farebnosť v nižšom veku môžete vyriešiť maľovkou, tapetami, doplnkami a posteľnou bielizňou.

Sektorovým systémom XXI pohodlne zariadite detskú aj študentskú izbu. Vyrába sa vo vyhotovení jelša. Výhodou tohto systému je množstvo rohových prvkov a regulovateľné nožičky (umožňujú jednoduché vyrovnávanie a upravenie zostavených prvkov). Písací stolík na obrázku kúpite za 4380 Sk, posteľ bez matraca za 6900 Sk, dvojdverovú šatníkovú skriňu so zásuvkami za 6620 Sk. Predáva Drevona.

Sektorový systém Tip Top sa vyrába najmä vo vyhotovení javor. Písací stolík na obrázku kúpite za 1020 Sk (vyrába sa aj vo vyhotovení jelša), posteľ bez matraca za 2560 Sk, vysoký regál za 1270 Sk, jednodverovú šatníkovú skriňu za 2560 Sk. Predáva Drevona.

Zostava neutrálnej detskej izby zo systému Point z javorového dreva (k dispozícii je aj buk v kombinácii so striebornou farbou). Materiál: 28 mm hrubá laminovaná DTD doska. Cena 21650 Sk. Vyrába a predáva Decodom.

Sektorovým systémom Vis á vis jednoducho a vkusne zariadite detskú či študentskú izbu. Vyrába sa vo vyhotovení čerešňa a čerešňa kombinovaná s vanilkou. Písací stolík na obrázku kúpite za 3680 Sk, posteľ bez matraca za 3930 Sk, regál s policami vysoký 122 cm za 3680 Sk, komodu za 3810 Sk. Predáva Drevona.
Foto: Decodom, Drevona, IC Design, IKEA, Ital Roja
Zdroj: Jana Veselská

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky