Zdroj: WOLF

Tepelné čerpadlo FHA Monoblok. Jednoducho univerzálne

30. 03. 2023 Zdieľať

Tepelné čerpadlá získavajú energiu zo vzduchu, zeme alebo podzemnej vody a predstavujú moderný, vysokoúčinný a ekologický spôsob vykurovania. Popularitu si získali vďaka svojej vysokej účinnosti, nízkym prevádzkovým nákladom a preukázanej energetickej efektívnosti.

Nové tepelné čerpadlo FHA Monoblok

Spoločnosť WOLF rozšírila svoj sortiment tepelných čerpadiel o nový model FHA Monoblok, ktorý vytvára udržateľné a komfortné vnútorné prostredie počas celého roka. Toto moderné zariadenie s vysokou kvalitou spracovania, vhodné do novostavieb aj pri rekonštrukcii sa zároveň vyznačuje veľmi nízkou hlučnosťou.

Vykurovanie aj chladenie

Vykurovací výkon je vysoký počas celého roka. Tepelné čerpadlo FHA zabezpečuje teplo v zime a príjemne chladné teploty vo všetkých miestnostiach v lete (za predpokladu, že je využívané v kombinácii s plošnými sálavými systémami). Režim vykurovania je podporovaný aj pri extrémne nízkych teplotách -25 °C a chladenie môže účinne fungovať pri vonkajších teplotách až do +43 °C!

tepelné čerpadlo FHA na rodinnom dome

Zdroj: WOLF

Úsporné a odolné

Tepelné čerpadlo FHA využíva teplo, ktoré je dostupné vo vzduchu, znižuje množstvo energie potrebnej na vykurovanie, chladenie a ohrev vody a zároveň je veľmi účinné. Aj pri nižšej spotrebe energie spoľahlivo vykúri alebo schladí všetky miestnosti vo vašej domácnosti. Je k dispozícii v piatich verziách: 230 V: FHA-05/06, 06/07, 08/10 a 400 V: FHA-11/14 a 14/17. Elektrické vykurovacie teleso s výkonom 6 kW, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy, poskytuje v prípade potreby dostatočnú výkonovú rezervu.

Šetrné k životnému prostrediu

S monoblokovým tepelným čerpadlom FHA získate technológiu budúcnosti. V kombinácii s fotovoltikou môžete výrazne zvýšiť stupeň vašej nezávislosti od externých dodávateľov energií a ušetriť náklady na elektrickú energiu. Tepelné čerpadlo FHA tiež používa moderné chladivo R32, ktoré je až o 70 % účinnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu ako chladivo R410A. Okrem toho sa stará o hygienický ohrev vody s prietokovou teplotou až do max. 65 °C.

FHA-07-Monoblock ODU (1)

Zdroj: WOLF

Flexibilne kombinovateľné a jednoducho ovládateľné

Tepelné čerpadlo FHA Monoblok je možné kombinovať s ďalšími systémovými zariadeniami v domácnosti, ako je napríklad centrálne alebo decentrálne vetranie obytných priestorov, solárne kolektory, zásobníky a ohrievače vody alebo fotovoltické panely. Všetky tieto zariadenia je možné navzájom prepojiť prostredníctvom jednej regulácie WOLF. Vďaka tejto regulácii ich môžete monitorovať, nastavovať aj ovládať týmto jediným zariadením, a to aj na diaľku prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača. Kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Vnutorna jednotka TC FHA

Zdroj: WOLF

Jednoduchá a rýchla montáž, bezpečná dlhodobá prevádzka

Konštrukcia tohto tepelného čerpadla v prípade monobloku s uzavretým okruhom chladiva a plne vybavená vnútorná jednotka umožňujú jednoduchú a rýchlu montáž. Na zabezpečenie najvyššej úrovne bezpečnosti prevádzky tepelného čerpadla FHA sú všetky prípojky na stene a podlahovej doske plynotesné, odolné proti radónu a tlaku vody.

WOLF. Expert na vnútorné prostredie

WOLF je komplexný dodávateľ vykurovacej, vetracej techniky a vzduchotechniky. Už viac ako 30 rokov navrhujeme a dodávame riešenia vykurovania, chladenia a vetrania na mieru pre akýkoľvek priestor. Prinášame trvalo udržateľné produkty, efektívne, energeticky úsporné a ekologicky nenáročné zariadenia, ktoré medzi sebou navzájom komunikujú a ich výkon je optimalizovaný tak, aby ich prevádzka prinášala maximálny komfort a bezpečie.

Viac informácií nájdete na webovej stránke: slovensko.wolf.eu.

 

Zdroj: PR článok Wolf Slovenská republika s.r.o.

Kategória: Technológie
Tagy: chladenie tepelné čerpadlá vykurovanie rodinného domu
Zdieľať článok
Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?Urob si sám

Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?

Najčastejšie poruchy chladničiek: S čím si poradíte sami a kedy už zavolať servis?Urob si sám

Najčastejšie poruchy chladničiek: S čím si poradíte sami a kedy už zavolať servis?

Kúpili ste si krásne a kompaktné rastliny, ktoré po čase stratili svoj tvar? Môžu za to retardantyZáhrada

Kúpili ste si krásne a kompaktné rastliny, ktoré po čase stratili svoj tvar? Môžu za to retardanty

Ako na údržbu betónovej dlažby pri dome? Radíme, ako si poradiť s burinou, machom aj nepríjemnými škvrnamiUrob si sám

Ako na údržbu betónovej dlažby pri dome? Radíme, ako si poradiť s burinou, machom aj nepríjemnými škvrnami