Je to naozaj jednoduché

05. 09. 2005
Zdieľať

Postup práce pri kladení samolepiacej elektrickej vykurovacej rohože pri rekonštrukcii kúpeľne.1. Odporové vodiče všité alebo lepené do nosného tkaniva vytvárajú rohože. Do kúpeľní sa odporúča použiť rohož s príkonom 160 W/m2. Do mokrých a vlhkých priestorov, akými sú kúpeľne, sa používajú vodiče s opletením.

2. Odmerajte plochu podlahy, na ktorej chcete vykurovanie nainštalovať, aby ste mohli zvoliť správnu veľkosť vykurovacej rohože. Nezabudnite odpočítať plochy pod záchodovou misou, vaňou a pod, na ktoré nemožno vykurovaciu rohož položiť.


Je to naozaj jednoduché

28891


Je to naozaj jednoduché

288923. V podlahe vysekajte drážku až k inštalačnej škatuli. V nej bude uložená ochranná plastová trubica s teplotným snímačom. Koniec ochrannej trubice utesnite, aby do nej nevnikol tmel nanášaný na vykurovaciu rohož. Trubicu vo vysekanej drážke zafixujte.

4. Pred položením vykurovacej rohože musí byť podlaha čistá, zbavená prachu a ostatných pevných častíc. Odporúčame povrch podlahy ošetriť vhodným penetračným náterom. Vykurovaciu rohož možno lepiť až po jeho zaschnutí.


Je to naozaj jednoduché

28893


Je to naozaj jednoduché

288945. Pri kladení vykurovacej rohože dbajte na to, aby ste nikde neporušili termokábel a nepoškodili ochrannú izoláciu. Vykurovací kábel fixovaný na plastovej sieťovine sa nesmie skracovať! Lepidlo na vykurovacej rohoži umožňuje jej opakované prilepenie a odlepenie.


Je to naozaj jednoduché

28895


Je to naozaj jednoduché

288966., 7. Smer pri ukladaní vykurovacej rohože môžete meniť vhodným nastrihnutím plastového pletiva. Pozor, termokáble sa nesmú navzájom dotýkať.

8. Prípojné vodiče musia byť vedené do inštalačnej škatule mimo položenej a vyrovnanej vykurovacej rohože. Elektrické zapojenie v súlade s platnými predpismi musí urobiť výhradne odborne spôsobilý elektrikár.


Je to naozaj jednoduché

28897


Je to naozaj jednoduché

288989. Na celú plochu naneste stierkou pružný lepiaci tmel tak, aby rohožou rovnomerne prestúpil a nikde nevznikli vzduchové bubliny. Vykurovacia rohož musí byť tmelom (nivelačnou hmotou) celkom pokrytá. Do tmelu môžete ihneď klásť dlažbu.

10. Dlažbu treba škárovať pružnou hmotou, dilatačné škáry medzi dlažbou a stenou vyplňte silikónovým alebo akrylátovým tmelom. Vykurovanie zapnite až po úplnom vytvrdnutí lepiaceho tmelu.


Je to naozaj jednoduché

28899


Je to naozaj jednoduché

28900Kategória: Nezaradené
Tagy: podlahové vykurovanie postup pv
Zdieľať článok

Diskusia