Zdroj: Eco Term

Ako vybrať tú správnu vykurovaciu fóliu a aké podlahové panely?

11. 05. 2022 Zdieľať

Myslíte si, že podlahové kúrenie a vykurovacia fólia nie je vhodná na inštaláciu pod laminátovú plávajúcu podlahu? Môžete sa mýliť! Pre začiatok si skontrolujte označenie panelov (na väčšine z nich nájdete ikonku podlahového vykurovania) a potom si vyberte ten správny typ. Teplú a na dotyk príjemnú podlahu si budete užívať dlhé roky. Pri dnešných kvalitných podlahových paneloch je bezpečné a komfortné vykurovať pomocou infračerveného žiarenia vydávaného vykurovacími fóliami. Ukážeme vám, aké jednoduché je nainštalovať takýto systém vo vašej domácnosti podľa typu podlahovej krytiny.

Vykurovacia fólia pod panely: ako a kedy ju najlepšie inštalovať

Infračervené podlahové kúrenie je najlepšie inštalovať vo fáze výstavby alebo väčšej rekonštrukcie domu. Vtedy máte najjednoduchší prístup k podlahe, na ktorú je fólia inštalovaná, a to vám umožňuje znížiť vstupné náklady. Pri stavbe domu máte tiež možnosť inštalácie vykurovacej fólie pod poter. Toto riešenie umožňuje položiť na vrch akúkoľvek podlahovú krytinu a zároveň tvorí akumulačný systém, čo znamená, že umožňuje efektívne využívať 2. lacnejšiu tarifu. Poter absorbuje infračervené teplo a postupne ho uvoľňuje do miestnosti. V prípade starších objektov je najlepšie naplánovať inštaláciu vykurovacej fólie v rámci rekonštrukcie miestnosti, pred položením novej podlahy, parkiet alebo panelov. Ak neplánujete meniť podlahu, môžete odstrániť panely, namontovať kúrenie, ktoré zdvihne podlahu o necelých 7 mm a panely znovu položiť.

Inštalácie vykurovacej fólie Heat Decor

Inštalácie vykurovacej fólie Heat Decor.
Zdroj: Eco Term

Akú vykurovaciu fóliu zvoliť pre jednotlivé typy podlahovej krytiny?

Názory, že vykurovacie fólie by sa nemali inštalovať pod podlahové panely, sú najčastejšie od ľudí, ktorí si tento systém mýlia s elektrickým podlahovým kúrením s vykurovacími rohožami. Vykurovacia fólia môže byť efektívnym zdrojom tepla v miestnostiach s rôznymi typmi podláh.

Základom je však výber správneho typu vykurovacej fólie pre danú plávajúcu podlahu.

  • Laminované panely. Ľudia, ktorí chcú na podlahu položiť laminované panely, si môžu vybrať najtenšie vykurovacie fólie vo verzii HD-G.
  • Drevené panely s perodrážkou. Tento typ podlahy si vyberajú ľudia, ktorí chcú, aby ich podlaha pripomínala tradičné parkety. Donedávna nebolo možné inštalovať vykurovacie fólie pod drevené panely. To sa zmenilo po uvedení série HD-EPL vykurovacích fólií so zvýšenou pevnosťou na trh.
  • Vinylové panely. Tento typ podlahy je cenený pre ľahkú inštaláciu a vysokú odolnosť – takéto panely sú tvrdšie ako laminované panely. Vinylové podlahy sú však celkom cool. Tento problém vyrieši obojstranne vystužená HD-PRO vykurovacia fólia vybavená „full carbon“ uhlíkovou matricou, ktorá podlahu zohrieva najrovnomernejšie.
Typy vykurovacích fólií Heat Decor

Typy vykurovacích fólií Heat Decor. Zdroj: Eco Term

Ďalšie príslušenstvo pre montáž vykurovacej fólie pod panely

Keď si chcete spočítať, koľko vás bude stáť inštalácia vykurovacej fólie pod panely, do nákladov treba započítať nielen samotnú fóliu zodpovedajúcich rozmerov, ale aj ďalšie položky. Ďalšie náklady zahŕňajú: termostat, izolačnú podložku, parotesnú fóliu a príslušenstvo, ako sú vodiče, lepiace pásky a konektory. Celú zostavu materiálov si môžete zakúpiť a zadefinovať pomocou konfigurátora ktorý nájdete na www.heatdecor.sk.

Muž reguluje podlahové kúrenie cez ovládač

Reguláciu podlahového vykurovania. Zdroj: Eco Term

Viac informácií o montáži vykurovacej fólie pod panely.

Ak máte záujem o podlahové infra vykurovanie ktoré vám zabezpečí príjemné teplo domova, kontaktujte nás a dozviete sa viac o riešeniach Heat Decor.

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

Zdroj: PR článok Eco Term Group s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: elektrické vykurovanie inteligentné ovládanie podlahové kúrenie podlahové vykurovanie vykurovacie systémy
Zdieľať článok