Zhutňovač podkladu

Zhutňovač podkladu

21. 01. 2008
Zdieľať

Pri ukladaní zámkovej dlažby alebo iných druhov vonkajších dlažieb z prírodného kameňa či betónových tvárnic je vhodné, ak podklad najskôr zhutníme. Predídeme tým neskoršiemu klesaniu dlažby, ktoré nastane po dažďoch pri sadaní utvoreného podložia. Zámkovú dlažbu uvibrujeme aj po jej položení.
Postup výroby
 • Zhutňovač podkladu

  130819

  Základňu (1) zvaríme z 5 až 6 mm hrubého oceľového plechu. Cez stred privaríme pozdĺžnu výstuhu. Vonkajšie zvary zabrúsime na rádius (ostré hrany alebo vyčnievajúce zvary nám poškodia dlažbu).

 • Konzoly (2) na upevnenie vibračného elektromotora zhotovíme z profilu L 50 x 50 x 5 mm (6), vyvŕtame otvory podľa motora a privaríme k spodnej časti. Týmito skrutkami pomocou matice M10 zaistíme v blokoch prídavné závažie (vypálime ho z 50 až 60 mm hrubej oceľovej platne alebo naskladáme z pásovej ocele). Pri vŕtaní otvorov do stredu závaží nezabudnime zhotoviť na dĺžke min. 7 mm osadenie na hlavy skrutiek.
 • Rukoväť zvaríme z hrubostennej rúrky (3) a (4). Na miesto uchopenia nasunieme gumové rukoväti (8), ktoré odrežeme z hrubšej hadice. Na pozdĺžnu časť rukoväti privaríme platničku (5) na upevnenie vypínača a zásuvky.
 • Na upevnenie prívodného elektrického kábla z elektromotora použijeme elektrikárske príchytky (7). Na tomto zhutňovači je použitý starší vibračný elektromotor českej výroby zo Stavostroja Nové Město nad Mětují.  Zhutňovač podkladu

  130821


  Zhutňovač podkladu

  130822

Kategória: Nezaradené
Tagy: dlažba urob si sám
Zdieľať článok

Diskusia