Zdroj: Zavalidrov Stone

Krása žuly konkuruje mramoru

14. 10. 2021 Zdieľať

Žula a mramor sa líšia hlavne tvrdosťou. Žula je tvrdšia než mramor, mramor je nasiakavejší.

Žula to zvládne aj vonku

Keďže je žula tvrdšia, hodí sa viac do exteriéru a do prostredia, kde sú prvky viac namáhané, napríklad vplyvom počasia. Ako hovorí Nazar Zavalidrov, konateľ spoločnosti Zavalidrov Stone, s.r.o., ktorá vyrába nielen žulovú dlažbu, ale akékoľvek žulové prvky, žula je trvanlivá, zvládne akékoľvek počasie, je farebne stála, a keďže je to čisto prírodný produkt, šetrí životné prostredie. Ak sa teda rozhodnete spríjemniť si okolie domu či chaty práve žulovou dlažbou, nemusíte sa obávať pošmyknutia, keď je vonku vlhko a škaredo, ani uvoľňovania škodlivín, keď sa dlažba v lete prehreje.

Kameň v interiéri

Mnohí si myslia, že kamenné prvky v interiéri nie sú namáhané. Pozor hlavne na kuchynskú dosku. Tá je namáhaná viac ako ostatné plochy, preto jej svedčí práve žula. Žulová doska je ideálnou voľbou aj do vonkajšej kuchyne, kde zvládne nároky spojené s grilovacou párty. Pekným doplnkom je napríklad aj žulový konferenčný stolík či iná dekorácia.

Žulová pracovná doska

Aj kamenné umývadlo priamo v žulovej kuchynskej doske je zaujímavé riešenie. Zdroj: Zavalidrov Stone

Krásna štruktúra a lesk

Žula aj mramor zaujmú najmä svojou vizuálnou štruktúrou, žula je zrnitejšia, mramor jemnejší. Žula má však výhodu, že okrem zaujímavého vzhľadu ponúka širšie možnosti práve vďaka odolnosti.
Firma Zavalidrov Stone ponúka rôzne úpravy žuly: okrem leštenia aj flambovanie (zdrsňovanie pri vysokej teplote), tromlovanie (vyhladzovanie vo vibračnom bubne), satinovanie, úpravu tlakovou

Žulové výrobky na mieru

Vniesť do tvrdého kameňa dekoratívnu jemnosť, osekať ho a upraviť si vyžaduje nielen estetický cit, ale aj skúsenú ruku. Potvrdzujú to aj vo firme Zavalidrov Stone. Jej konateľ dodáva, že vďaka spolupráci so skúsenými remeselníkmi, ba priam umelcami vo svojom odbore, a vlastným výrobným zariadeniam môžu realizovať projekty zo žuly na mieru, ktoré zákazníkovi, samozrejme, prispôsobia aj cenovo. Cena je totiž ďalšia vec, ktorým sa žula a mramor od seba líšia – cena mramoru je vyššia.

Mramorové kamenné schody do domu

Kamenné prvky možno vyrobiť presne podľa potrieb zákazníka. Zdroj: Zavalidrov Stone

Žula a verejné priestranstvá

Žulu vidieť aj na verejných priestranstvách, kde sa strieda s gabrom. Aj dlažba z tohto kameňa spolu s tzv. dotykovými dlaždicami sú súčasťou portfólia značky Zavalidrov Stone.

Viac na www.zavalidrovstone.sk

Zdroj PR článok spoločnosti Zavalidrov Stone, s. r. o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: dlažba dlaždice kamenná dlažba mramor vonkajšia dlažba
Zdieľať článok