Betón, ktorý pohladí vaše zmysly

01. 06. 2012 Zdieľať

Nezvyčajné výšky, extrémne tvary a neobyčajné štruktúry. Kdekoľvek na svete kladú vízie tvorcov architektúry obrovské nároky na stavebný priemysel. Pohľadový betón je moderným riešením, ktoré ponúka viac, ako by ste na prvý pohľad čakali. Betón vykročil zo svojho tieňa a už dávno nie je neatraktívnym, studeným a sivým materiálom...

— Advertorial spoločnosti Holcim (Slovensko) a.s. —

Pohľadový betón v interiéri? Na betón dobrý nápad!

Pohľadový betón je vysokokvalitný betón, ktorý je vďaka špeciálnym receptúram a komponentom upravený tak, aby spĺňal potrebné nároky investora a architekta – pridávané prímesi zabezpečujú jeho výborné technologické i estetické vlastnosti. Preto sa dnes úspešne využíva nielen na výstavbu fasád, ale aj pri tvorbe moderných interiérov.
Odolnosť proti mrazu, vode a vlhkosti, vysoká pevnosť, stálosť povrchu, ohňovzdornosť a nenáročná údržba – všetky tieto vlastnosti pohľadový betón predurčujú aj na použitie v exteriéri.

Objavte rozmanitosti povrchu

Prirodzenou farbou betónu je sivá, ktorá má však ohromné množstvo odtieňov. Stena z betónu pritom vyzerá na prvý pohľad nenápadne: holá a studená. Pri bližšom pohľade však rozoznávame štruktúru, vzory, formy. A práve tieto prvky určujú vzhľad pohľadového betónu. Vie byť pôsobivý, estetický, praktický, pevný či nevšedný. Jeho povrch dokážeme rôzne upravovať farbením, otesávaním, pálením či kombinovaním s inými materiálmi. Efektné býva aj zapúšťanie rôznych objektov.
Pri realizácii pohľadových betónov sa okrem klasických hladkých betónových plôch objavujú aj rôzne variácie pórovitých štruktúr, ktoré sa dosahujú rôznymi typmi debnenia, čí široká škála farebných betónov.


Betón, ktorý pohladí vaše zmysly

1111928
Holcim (Slovensko) a.s.

Betón v žiarivých farbách

Celkom nové estetické a dekoratívne možnosti prináša pohľadový betón vyrobený z bieleho cementu.
Atraktívny a elegantný farebný výsledok v širokej škále farieb možno dosiahnuť pridávaním špeciálnych pigmentov do betónu na báze bieleho cementu. Vďaka použitiu bieleho cementu možno dosiahnuť plné farby výsledného produktu, ktoré sa dajú dokonale zladiť s interiérom či okolím v exteriéri.
Betón z bieleho cementu nevyžaduje nijakú špeciálnu starostlivosť a dokáže si zachovať svoj vzhľad a krásu na dlhé roky. Navyše, spomínaný betón má rovnaké kvalitatívne i pevnostné parametre ako betón vyrobený z klasického sivého cementu.
Výhody použitia bieleho cementu:
• Sýte farby a jemné textúry
• Najvyššia kvalita a vysoká trvanlivosť
• Vynikajúca funkčnosť a bezkonkurenčný vzhľad
• Vysoká pevnosť a neobmedzené formy
• Dekoratívna harmónia a viacúčelové využitie
Zaujímavosťou je, že v strednej Európe sa biely cement vyrába iba na Slovensku. Biely cement z rohožníckej cementárne Holcim pritom patrí svojimi vlastnosťami k európskej špičke.

Odvšadiaľ blízko, vždy výhodne, pre každého niečo

Holcim ponúka rôzne typy klasických i špeciálnych betónov, ktoré dodáva prostredníctvom svojej rozsiahlej siete betonární. Viac informácií o použití betónu v individuálnej výstavbe a praktické rady, ako stavať, nájdete aj na internetovom portáli www.akostavat.com.

Pri špeciálnych požiadavkách aplikácie betónu využite možnosť kontaktovať a konzultovať vaše predstavy s odborníkmi z Technicko-kompetenčného centra Holcim Slovensko, a. s.
Komplexné produktové portfólio spoločnosti Holcim zahŕňa cementy prémiovej kvality, klasické a špeciálne betóny a kamenivo rôznych frakcií.

www.holcim.sk

Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia
Tagy: holcim
Zdieľať článok