Podporujte energeticky efektívne vykurovanie

Podporujte energeticky efektívne vykurovanie

07. 07. 2010 Zdieľať

Vykurovanie a príprava teplej vody predstavujú najväčšie položky spotreby energie v domácnostiach, a teda skrývajú aj najväčší potenciál jej úspor. Súčasný spôsob využívania energie je dlhodobo neudržateľný predovšetkým z dôvodu klimatickej ochrany. Aj preto záujem o energeticky úsporné a ekologické bývanie narastá a s ním aj význam energeticky efektívnych vykurovacích konceptov.

— Advertorial spoločnosti Schiedel Slovensko spol. s r.o. —


Ak bude súčasný trend v produkcii skleníkových plynov pokračovať, dôjde k výraznému zvýšeniu produkcie CO2. Riešením je vykurovanie obnoviteľnými zdrojmi energie, ako sú drevo, peletky a podobne. Vytvorte si už na začiatku výstavby vhodné stavebné predpoklady, aby ste získali viac nezávislosti a znížili riziko rastu cien energie. Cieľom každej novostavby alebo modernizácie rodinného domu by mala byť možnosť zmeny vykurovacieho média. Energeticky efektívne vykurovacie koncepty sa jednoznačne vyplatia, ale vyžadujú si najmodernejšiu komínovú techniku.
Podporujte energeticky efektívne vykurovanie

271524
Schiedel

Komín pre bývanie súčasnosti
Vďaka vhodnému komínu môžete podporovať ekologické bývanie a podieľať sa na znižovaní emisií CO2. Komínové teleso prináša investorovi možnosť tráviť čas pri kozube a vychutnávať si atmosféru plápolajúceho ohňa každý deň. Kvalitný komín navyše vďaka svojej odolnosti a bezpečnosti bráni vyhoreniu sadzí a následnému vzniku požiaru. Komínové systémy Schiedel zohrávajú v oblasti energetickej úspornosti dôležitú úlohu a umožňujú vysoko efektívne moderné vykurovanie. Spoločnosť Schiedel prijíma svoju zodpovednosť s ohľadom na trvalo udržateľný rozvoj a umožňuje pozoruhodný potenciál úspory nákladov na vykurovanie. Správny výber a dôsledná inštalácia komína ovplyvňuje ekonomiku vykurovania, účinnosť vykurovacej sústavy a celkový štandard bývania. Preto je komín ABSOLUT optimálnym riešením pre váš dom.Podporujte energeticky efektívne vykurovanie

272392
Schiedel

Inovácia ABSOLUT
Energeticky úsporné vykurovanie si vyžaduje inovatívnu komínovú techniku. Spoločnosť Schiedel prichádza na trh s novými komponentmi ku komínovému systému ABSOLUT. Iba Schiedel ABSOLUT má deliaci izolačný prvok na priestup strešnou rovinou a deliaci izolačný prvok na komínovú pätu DURONIC, ktorý prerušuje tepelný most. Zhotovuje sa z penového skla, ktoré je tepelnoizolačné, nehorľavé a dostatočne únosné – vydrží záťaž kompletného komína. Novým komponentom Schiedel ABSOLUT je aj napojovací adaptér na pripojenie spotrebiča s uzatvorenou spaľovacou komorou na tuhé palivá. Spotrebič neodoberá vzduch z interiéru, ale nasáva vzduch cez zateplenú šachtu integrovanú v komínovej tvárnici. Na utesnenie priestupu komínového telesa cez strešnú rovinu slúži tesniaci set v rovine strechy. Fóliový napojovací set sa skladá z patentovanej špeciálnej fólie na vonkajšiu stranu, ktorá sa okolo celého komína spojí s izolačnou fóliou strechy. Na vnútornej strane sa na komínové teleso nalepí tesniaca manžeta, ktorá sa tesne spojí s parozábranou. Tak je zabezpečená vzduchotesnosť a nedochádza k tepelným stratám.Podporujte energeticky efektívne vykurovanie

271522
Schiedel

Nezávislosť komína ABSOLUT
S kvalitným komínovým systémom neprídete o možnosť vykurovania ani fosílnymi palivami, ani tuhým palivom či biomasou. Komínový systém ABSOLUT vyhovuje súčasným moderným technológiám vo vykurovaní a svojim užívateľom umožňuje zmenu paliva podľa aktuálnych, ale aj budúcich požiadaviek na vykurovanie. Schiedel ABSOLUT má integrovanú zateplenú multifunkčnú šachtu, ktorou možno privádzať vzduch na spaľovanie k spotrebiču. Možno ho tak využiť pri spotrebičoch závislých od vzduchu v miestnosti, ale aj pri spotrebičoch s uzavretou spaľovacou komorou v energeticky úspornej prevádzke. Schiedel ABSOLUT zaručuje výhodné a flexibilné zásobovanie teplom počas celého roka. Kedykoľvek možno prejsť z vykurovania jedným typom paliva na druhé bez dodatočného vložkovania. V prípade pripojenia kondenzačného kotla je informácia o potrebe vložkovania komína Schiedel ABSOLUT zavádzajúca.Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk.


Kategória: Energia
Tagy: Schiedel
Zdieľať článok