Primárne okruhy pre tepelné čerpadlá zem – voda

17. 09. 2014 Zdieľať

Zásadný význam pre ekonomickú prevádzku tepelného čerpadla systému zem – voda má technológia a kvalita vyhotovenia primárneho okruhu. Na plošné kolektory aj na hlbinné vrty možno teraz za výhodných podmienok zaobstarať kompletné sety primárnych okruhov zaručujúce vysokú ekonomickosť prevádzky a predovšetkým dlhú životnosť.

NIBE ENERGY SYSTEMS CZ pre svojich zákazníkov pripravilo kompletný sortiment na realizáciu primárnych okruhov zem – voda so zárukou kompatibility a efektívnej prevádzky nielen s tepelnými čerpadlami NIBE. Jednotlivé komponenty od popredných európskych dodávateľov boli starostlivo vybrané a testované s dôrazom na minimálny tepelný odpor a tlakové straty systému. Výsledné riešenie primárneho okruhu s využitím inovatívnych technológií tak zvyšuje celkový výhrevný faktor tepelného čerpadla a ďalej zvyšuje úspory za vykurovanie.

TURBOCOLLECTOR®

Najvýraznejšou novinkou v sortimente primárnych okruhov ponúkaných NIBE je špeciálne vyvinuté potrubie TURBOCOLLECTOR® určené na odber energie z plošného zemného kolektora alebo geotermálnych hlbinných zemných vrtov. Vyniká veľmi nízkou tlakovou stratou a minimálnym tepelným odporom. Odber energie zo zeme je pri ňom až o 20 % vyšší než pri klasickom „hladkom“ potrubí. 


Primárne okruhy pre tepelné čerpadlá zem – voda

1318317
DZ Dražice – Slovensko s.r.o.

Kompletné riešenie

NIBE ENERGY SYSTEMS CZ ponúka kompletný preverený sortiment na realizáciu primárneho okruhu zem – voda. V ponuke sú geotermálne sondy s bezpečnostnou ochrannou hlavou, inovatívne potrubia TURBOCOLLECTOR®, potrubie plošného kolektora PE-RC POWER a PE-HD POWER, prepojovacie potrubie, elektrotvarovky, zvieracie armatúry, vystrojené šachty, rozdeľovače, zberače a ostatný doplnkový sortiment vrátane náradia.

Životnosť a záruka

Primárny okruh by mal byť vždy realizovaný zvlášť s ohľadom na životnosť. Preto NIBE ponúka iba overené komponenty a zodpovedajúcu dĺžku záruky. Pri potrubí TURBOCOLLECTOR®  v kombinácii s tepelným čerpadlom NIBE sa poskytuje záruka 50 rokov.

Informácie o kompletnom sortimente pre primárne okruhy nájdete na stránkach NIBE

www.nibe.sk

Kategória: Energia
Tagy: čerpadlo voda
Zdieľať článok