Kúpa solárnej zostavy sa teraz oplatí. Využite dotácie Vaillant!

Kúpa solárnej zostavy sa teraz oplatí. Využite dotácie Vaillant!

08. 06. 2012 Zdieľať

Neplaťte za to, čo môžete mať zadarmo. Až o 75 % nižšie náklady na prípravu teplej vody a významné zníženie celoročných nákladov na kúrenie. Investujte do solárnej zostavy a vysokých účtov za energiu sa už obávať nemusíte. Za slnko sa totiž neplatí.

— Advertorial spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o. —

Obnoviteľné zdroje energie skrývajú v sebe veľký energetický potenciál. Prispievajú k ochrane životného prostredia, znižujú energetickú spotrebu domu a pomáhajú k ekologickému a lacnejšiemu bývaniu. Zdá sa vám obstarávacia cena solárnych systémov príliš vysoká? Obnoviteľné zdroje energie významne podporuje značka Vaillant. Na kúpu solárnych zostáv poskytuje atraktívne dotácie.

Dotácie bez žiadostí a dlhého čakania

V súčasnosti je podpora obnoviteľných zdrojov energie zo strany štátu nedostatočná. Poskytovanie dotácií na kúpu solárnych systémov sa pozastavilo a ich opätovné spustenie je zatiaľ v nedohľadne. Napriek tomu nemusíte zúfať. Ak si do konca roka zaobstaráte niektorú zo solárnych zostáv značky Vaillant, dotáciu dostanete. Na každý plochý solárny kolektor sa vzťahuje dotácia vo výške 200 eur, na kúpu každého trubicového solárneho kolektora získate dotáciu 400 eur. Ak si napríklad zakúpite Solárnu zostavu 3 s piatimi trubicovými kolektormi môžete sa radovať z dotácie vo výške až 2 000 eur. Vaillant poskytuje dotácie na solárne systémy okamžite, a to bez dlhého čakania a bez žiadosti.


Kúpa solárnej zostavy sa teraz oplatí. Využite dotácie Vaillant!

1113203
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Šetrite so slnkom

So slnkom získate istotu konštantnej ceny energie počas celej životnosti zariadenia. Značka Vaillant ponúka solárne systémy šité na mieru, ktoré kombinujú najvyššiu energetickú účinnosť s komfortom a pokrokovým dizajnom. Optimálnu prípravu teplej vody rieši beztlakový solárny systém auroSTEP plus so špeciálne vyvinutým serpentínovým plochým kolektorom. Pracuje na unikátnom princípe drain-back s voľným stečením solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka. So systémom drain-back sa vyhnete
problémom s prehrievaním systému počas obdobia stagnácie či s protimrazovou ochranou kolektorov. Systém netreba plniť solárnou kvapalinou, pretože je ňou zostava naplnená už priamo vo výrobe. Zostava auroSTEP plus predstavuje kompaktný systém, ktorého jednotlivé časti sú súčasťou jedného celku. Moderný a atraktívny dizajn umožňujú pohodlné zakomponovanie zostavy do každého interiéru. Keďže ide iba o doplnkový zdroj tepla, treba ho napojiť na vykurovacie zariadenie. Práve ono zabezpečuje dohrev vody v zásobníku v mesiacoch s minimálnym slnečným žiarením.


Kúpa solárnej zostavy sa teraz oplatí. Využite dotácie Vaillant!

1113200
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Solárna zostava práve pre vás

Na ekologickú a zároveň cenovo výhodnú prípravu teplej vody slúžia Solárna zostava 1 s dvomi plochými kolektormi a Solárna zostava 2 s dvomi vákuovými trubicovými kolektormi. Ak patríte k najnáročnejším zákazníkom s väčšou spotrebou teplej vody, tieto zostavy vás nesklamú. Bivalentný solárny zásobník s objemom 300 l sa totiž postará o to, aby sa teplá voda neminula prirýchlo. V prípade, že solárnu zostavu chcete využívať nielen na ohrev vody, ale aj na podporu vykurovania, siahnite po Solárnej zostave 3.
Ide o komplexné riešenie, ktoré sa skladá z vákuových trubicových alebo plochých kolektorov a trivalentného akumulačného zásobníka. V priebehu zimy sa energia zo slnka počas dňa ukladá v akumulačnom zásobníku a následne odovzdáva vykurovacej vode, resp. sa využíva na vykurovanie. Významne tým znížite spotrebu zemného plynu v období vykurovacej sezóny asi o 20 až 30 %. Nový montážny systém a nízka hmotnosť vákuových trubicových kolektorov umožňujú ľahkú manipuláciu, a navyše časovo nenáročnú inštaláciu. Neváhajte príliš dlho a investujte do solárnej zostavy Vaillant práve teraz. Dotácie možno získať do konca roka 2012.

Viac informácií nájdete na www.vaillant.sk.

Kategória: Energia Stavba a rekonštrukcia
Tagy: vaillant
Zdieľať článok