Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie

Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie

04. 03. 2019 Zdieľať

Každý z nás považuje za cennosť niečo iné, ale zhodneme sa na tom, že nikto z nás o ňu nechce prísť. Či sú to rodinné šperky, cenné papiere alebo mobil na dovolenke v hoteli. Vložte ich jednoducho do trezoru a budú v bezpečí.

Skôr ako sa vydáte kúpiť trezor, majte odpoveď na dve zásadné otázky. Prečo si chcem kúpiť trezor? Pri výbere trezoru záleží na vašej potrebe pocitu bezpečia. Čím bezpečnejší trezor si vyberiete, tým viac peňazí vás bude stáť. Akú veľkosť a tvar trezoru potrebujem? Trezory sa vyrábajú v rôznych veľkostiach (najbežnejšie objemy trezorov sú od 4 do 50 litrov) a tvaroch (šírkové, výškové). Nezabudnite zohľadniť miesto, kam budete trezor inštalovať. Skrátka, aby sa vám všetko vošlo jednak do trezoru, zároveň aj trezor tam, kde ho chcete mať.


Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie

Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie
Hornbach

Pravidlá bezpečnosti trezorov

Zamerajme sa predovšetkým na trezory do domácností, kancelárií a hotelov. Bankové trezory a podobné lahôdky nechávame bokom. Čo teda môžete očakávať od certifikovaného trezoru? Taký trezor je vyrobený z ocele, má klávesnicu na kód a kľúč pre prípady, že kód zabudnete alebo sa vám vybije batéria klávesnice. Systém umožňuje niekoľko pokusov na správne zadanie kódu, potom sa klávesnica na 5 minút zablokuje. Čím väčšie má čapy na bezpečné uzavretie dverí, tým sú vaše cennosti vo väčšom bezpečí.

Tri typy najobľúbenejších trezorov

Rozdelili sme ich podľa stupňa ochrany na základné trezory, trezory so zvýšenou bezpečnosťou a protipožiarne trezory. Odlišuje ich spôsob spracovania, stupeň bezpečnosti a cena. Pokiaľ si zaobstaráte základný trezor, tak musíte počítať s tým, že jeho spracovanie a vybavenie budú zodpovedať nižšej cene. Ideálny pomer cena verzus výkon predstavuje trezor so zvýšenou bezpečnosťou. Vďaka spracovaniu lepšie doliehajú dvierka, má väčšie čapy a pri vybraných modeloch si môžete nastaviť tichý chod klávesnice. Nie je však protipožiarny. 

Protipožiarne trezory ochránia vaše dokumenty pri požiari až jednu hodinu. Majú robustnú oceľovú konštrukciu, možnosť dobiť batériu klávesnice priložením 9V batérie, dvojité čapy a lepšie vnútorné vybavenie. To ide ruka v ruke aj s vyššou cenou a nutnosťou inštalovať trezor výhradne kotvením do podlahy.


Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie

Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie
Hornbach

Inštalácia trezorov

Ak si vyberiete základný trezor alebo trezor so zvýšenou bezpečnosťou, máte možnosť inštalovať ho buď na stenu, do podlahy alebo ho zamurovať. Spôsob kotvenia vyberajte podľa materiálu. Pre betón je ideálna chemická kotva alebo kovová hmoždinka, do panelu môžete zvoliť akúkoľvek hmoždinku aj chemickú kotvu. Protipožiarne trezory je možné kotviť len do podlahy z dôvodu požiarnej bezpečnosti.

Je pri trezoroch dôležitá certifikácia?

Áno, je nevyhnutná. Len certifikovaný výrobca trezorov vám dokáže zaručiť kvalitu prevedenia a prípadný servis. V prípade necertifikovaných výrobcov je tiež zložitejšia komunikácia s poisťovňou v prípade krádeže a pod.

Kam s kľúčom od trezoru?

Toto je zásadná otázka. Pretože kľúč je vaša istota a zároveň slabina, je potrebné ho mať uschovaný na bezpečnom mieste. Avšak pozor – nie v trezore. Ak sa vám vybije batéria klávesnice alebo zabudnete kód, trezor ľahko odomknete kľúčom. Avšak rovnako ľahko kľúčom odomkne váš trezor zlodej – preto dbajte na jeho bezpečie.


Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie

Ako vybrať ten správny trezor pre vaše bezpečie
Hornbach

Je ovládanie trezoru jednoduché?

Už zo svojej podstaty nedobytnosti musí byť trezor čo najjednoduchší. Ako svojím tvarom, tak používateľským nastavením. Bezpečnú schránku z neho robí tiež kód, ktorý si zvolíte. Ten si nenechávajte nikde na očiach alebo pri trezore a v ideálnom prípade kód pravidelne obmieňajte. Na to vám bude slúžiť návod na použitie trezoru.

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH

Kategória: Materiály
Zdieľať článok