KMB Sendwix – stavebný systém prvotriednej kvality

30. 10. 2020 Zdieľať

Nízkoenergetický alebo pasívny dom nestačí len dobre navrhnúť, ale dôležitý je tiež proces samotnej realizácie. Z kvalitného vápennopieskového muriva KMB SENDWIX takýto dom postavíte rýchlo, presne a s vynikajúcimi tepelno-technickými parametrami. S týmto moderným systémom od spoločnosti KM Beta navyše ušetríte na prevádzkových nákladoch na energie pri vykurovaní v zime ale tiež aj v lete pri chladení domu.

Skvelé tepelno-izolačné vlastnosti

Medzi hlavné dôvody obľúbenosti murovacieho systému KMB SENDWIX v posledných rokoch nepochybne patrí optimálna kombinácia vysokej objemovej hmotnosti, mimoriadnej pevnosti a vynikajúcich akumulačných a tepelnoizolačných vlastností tohto systému. Murivo v kombinácii s vhodným variantom izolantu ponúka tiež širokú variabilitu pri voľbe skladby obvodových stien (napr. pri hrúbke muriva 175, 200 alebo 240 mm a 300 mm hrubom izolante dosahuje systém hodnoty  U = 0,12 W/m2K, t.j. R = 8,3 m2K/W).


stavebný materiál

stavebný materiál
KM Beta


stavebný materiál

stavebný materiál
KM Beta


stavebný materiál

stavebný materiál
KM Beta

Miestnosť navyše

Murivo KMB SENDWIX má tiež vysokú pevnosť – až 35 MPa. Systém tak umožňuje navrhovať nosné steny s výrazne menšou hrúbkou (od 175 mm), a tak sa dosiahne nielen úspora stavebných materiálov a prácnosť pri murovaní, ale aj plocha navyše. Pri zastavanej ploche domu 100 m2 je možné získať navyše vnútorný úžitkový priestor o rozlohe 5 – 8 m2. Takto získanú plocha sa môže využiť napríklad pre umiestnenie špajze v kuchyni, technickú miestnosť a podobne.

Skráťte si vykurovaciu sezónu až o mesiac!

Vďaka svojej vysokej objemovej hmotnosti má vápennopiesková tehla tiež výbornú tepelnú akumuláciu. Vysoká akumulácia umožňuje pohodlne prekonať teplotné výkyvy medzi dňom a nocou, prípadne v prechodných obdobiach (jar, jeseň) bez zapnutého vykurovania, čím sa výrazne znižuje spotreba energie a ušetria sa financie.

Prečo vápennopiesková tehla KMB SENDWIX?

• Zisk úžitkovej plochy vďaka štíhlym nosným konštrukciám
• Ideálny materiál pre nízkoenergetické a pasívne
• Vysoká pevnosť muriva (až 35 N/mm2)
• Rýchla a presná výstavba
• Výborný akustický útlm (pri hr. 240 mm je Rw = 57 dB)
• Protipožiarna odolnosť
• Výborné tepelno-akumulačné vlastnosti
• Možnosť vedenia elektroinštalácií

Viac na www.sendwix.sk 

ZDROJ PR článok spoločnosti KM BETA, spol. s r. o.

Kategória: Materiály
Tagy: stavebný systém
Zdieľať článok