Najlepšie tehly na trhu

14. 04. 2016
Zdieľať

Najvýraznejší posun pri obvodovom murive v posledných rokoch nastal hlavne pri zlepšovaní tepelnoizolačných vlastností tehál.


Najlepšie tehly na trhu

1745745
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Tehly HELUZ Family 2v1 obsahujú tepelný izolant, ktorým sú patentovaným spôsobom plnené. V dutinách tohto produktového radu tehál sa nachádza guľkový polystyrén, ktorý zlepšil tepelnoizolačné parametre tehly o 40 % a zároveň zostáva paropriepustný, takže sa v murive nedrží vlhkosť.

Čo sa týka vlastností v porovnaní s dodatočným zatepľovaním konštrukcie, sú váhy jednoznačne naklonené v prospech tehál s integrovanou tepelnou izoláciou. Tehly HELUZ Family 2v1 v šírke 500 mm dosahujú vynikajúcu hodnotu súčiniteľa prestupu tepla U = 0,11 W/m2K, čo sa vyrovná 36-centimetrom dodatočnej polystyrénovej izolácie na konštrukcii. Obvodové murivo z týchto tehál sa už nezatepľuje, stačí naň len aplikovať vhodnú omietku. Výhody tohto riešenia oproti dodatočnému kontaktnému zatepleniu ETICS sú v tom, že nemá problémy so šírením vlhkosti v konštrukcii domu, ani so vznikom plesní a rias, je mechanicky odolnejšie, má oveľa dlhšiu životnosť a je aj ekonomicky výhodnejšie.  


Najlepšie tehly na trhu

1745751
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Vysoká variabilita stropnej konštrukcie

Pri stavbe domu stavebníci oceňujú veľkú variabilitu a možnosť ručnej montáže, ktorá je realizovateľná pri skladanom strope z nosníkov a vložiek HELUZ MIAKO. Druhým systémom sú keramobetónové panely HELUZ pre stropy s okamžitou únosnosťou a rýchlou pokládkou pomocou žeriavu.

Stropné systémy HELUZ sú kompatibilné s murovacím systémom a netreba komplikovane riešiť konštrukčné detaily. Vyznačujú sa vysokou požiarnou odolnosťou, dobrými zvukovo- izolačnými vlastnosťami a vďaka výbornej tepelnej akumulácii tepla a schopnosti plynule prijímať a uvoľňovať vlhkosť prispievajú k maximálnemu komfortu bývania.


Najlepšie tehly na trhu

1745743
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Kvalitný tehlový komín

Komínové systémy HELUZ obsahujú všetky prvky a príslušenstvo potrebné na správne fungovanie komína. Vďaka unikátnym tehlovým tvarovkám sú komínové systémy HELUZ vhodné pre tehlové stavby, aj pre stavby z iných materiálov. Samotná realizácia je v porovnaní s komínmi iných výrobcov vďaka praktickým rozmerom a nižšej hmotnosti tvaroviek rýchlejšia a jednoduchšia.

Ponuka komínov HELUZ je tak široká, že je možné navrhnúť a zostaviť komín na mieru pre každú stavbu. I pre nízkoenergetické a pasívne domy, ktoré majú špecifické požiadavky.¨


Najlepšie tehly na trhu

1745747
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Žalúziové a roletové preklady 

Na riešenie prekladov nad otvormi v obvodovom murive ponúka HELUZ unikátne riešenie. Tým je nosný žalúziový a roletový preklad, ktorého súčasťou je tepelná izolácia a schránka na osadenie vonkajších tieniacich systémov. Použitie tohto prekladu ušetrí čas pri výstavbe, pretože ide o kompletný výrobok, ktorý sa len osadí na murivo ostenia otvoru. Výhodou žalúziových a roletových prekladov HELUZ je aj to, že vonkajšie tieniace systémy je možné nainštalovať až po úplnom dokončení stavby, kedykoľvek v priebehu užívania stavby. Kvalitná tieniaca technika namontovaná do prekladu dokáže v lete účinne zabrániť prehrievaniu miestností, v zime potom znížiť tepelné straty budovy a lepšie zabezpečiť stavbu proti násilnému vniknutiu.

www.heluz.sk 

Kategória: Materiály
Zdieľať článok

Diskusia