Oživiť drevo nie je veda. Stačí si vybrať správnu lazúru

Oživiť drevo nie je veda. Stačí si vybrať správnu lazúru

12. 06. 2017 Zdieľať

Ak chcete, aby drevo na vašej záhrade či terase ostalo trvale krásne a voňavé, je potrebné sa oň občas postarať. Nie je to žiadna veda, stačí na to zvoliť vhodný prípravok. Drevo sa vám za to odvďačí nielen dlhou životnosťou, ale aj svojou krásou a charakteristickou vôňou. Zopár hodín majstrovania so štetcom a máte vystarané na ďalšie roky.

Výhodou je, že samotné lazúrovanie je jednoduché a môžete sa doňho pustiť bez brúsenia či akýchkoľvek ďalších špeciálnych príprav. Dôležité je vybrať si kvalitný prostriedok, ktorým drevo natriete a ochránite.


lazura

lazura

Výber je zložitý len na oko

Lazúrovacích náterov je dnes na trhu skutočne veľa. Existuje množstvo druhov a typov, z ktorých možno vyberať. Sú farebné, ale aj bezfarebné, rozdelené podľa typu dreva či ochranných vlastností. Vás by však malo zaujímať, ako rýchlo lazúra schne, koľko povrchu ňou natriete a aké účinné látky obsahuje. Totižto, nie je lazúra ako lazúra. Za svoje peniaze chcite čo najviac.

Práve Primalex celý proces výber zjednodušil a zákazníkom priniesol šikovné riešenie – Lazúru & Napúšťadlo 3v1, ktorá ponúka unikátnu ochranu drevených povrchov v exteriéri. Jedinečným spôsobom totiž spája dekoratívne a zároveň impregnačné účinky náteru, ktoré vďaka obsahu aktívnych, vysoko účinných látok zabezpečujú dokonalú prevenciu a ochranu proti zmodraniu dreva, drevokaznému hmyzu a hubám. Lazúra & Napúšťadlo 3v1 sa dostáva ľahko a hlboko do vnútorných vrstiev, čím zabraňuje prenikaniu vlhkosti do dreva a predchádza tak vzniku plesne a hniloby. Okrem toho lazúra ochraňuje drevo pred účinkom UV žiarenia a zvýrazňuje jeho kresbu.

Lazúra & Napúšťadlo 3v1 od Primalexu sa neodlupuje, nepraská a následné ošetrenie dreva je možné aj bez brúsenia. Vybrané odtiene, ktorých v ponuke nájdete až desať, prirodzene dokresľujú jedinečnú štruktúru s letokruhmi a zvýrazňujú nadčasovú eleganciu tohto nenahraditeľného materiálu. Ochranný náter je tiež vhodný na nátery pergol, plotov, drevených podhľadov, konštrukcií a stavebných prvkov.


primalex

primalex

S Primalexom je lazúrovanie hračkou

S efektným riešením, ktoré prináša náter 3v1, je lazúrovanie hračkou. Inšpirovať sa môžete našim videom, ktoré v krátkosti ukazuje, aké jednoduché je ochrániť vaše drevo – či už je to nábytok, doplnky alebo celý záhradný domček. Stačí chytiť do ruky štetec, dobre sa pripraviť a pustiť sa do práce. O pár hodín je dielo hotové a vy sa už môžete iba chváliť, pretože ostatnú prácu dokoná Lazúra & Napúšťadlo 3v1 od Primalexu.

ZDROJ PR článok spoločnosti PPG Deco Slovakia, s.r.o.

Kategória: Materiály
Zdieľať článok