Priečky jednoducho a pre pokoj v dome!

Priečky jednoducho a pre pokoj v dome!

29. 11. 2016
Zdieľať

Ak sa pustíte do rekonštrukcie, nadstavby či novostavby, pri priečkach by ste sa nemali vyhnúť stretnutiu s Ytongom. Oceníte, že je ľahký, tvarovateľný a prácu s ním zvládne aj laik. Ľahko sa v ňom robia rozvody a inštalujú zariaďovacie prvky. A ak si potrpíte na pokoj v spálni alebo potrebujete ušetriť pár centimetrov zo šírky, je tu Silka od toho istého výrobcu.

Systém stavebných komponentov Ytong zahŕňa celé portfólio komponentov vrátane schodov, stropov i strechy. Priečkové tvárnice však patria k tým najpoužívanejším a najznámejším prvkom. Hlavným dôvodom je opracovateľnosť a ľahkosť – je možné ich ľahko tvarovať a vďaka nízkej hmotnosti ich ľahko vynesiete napríklad aj na poschodie. Nebudete potrebovať ani klasickú maltu – murovaciu maltu na Ytong si pripravíte bez miešačky a vďaka tenkovrstvovému murovaniu jej spotrebujete minimum. Čo pri spomínaných rekonštrukciách a nadstavbách oceníte, najmä ak sa do úprav púšťate sami. 


Rodinný dom v Brne je dielom Fránek Architects.

Rodinný dom v Brne je dielom Fránek Architects.
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Pár slov s architektom o priečkach z Ytongu

Unikátnou vlastnosťou Ytongu je, že umožňuje tvarovo atypické riešenia. Okrem tvárnic, ktoré si prispôsobíte jednoduchým rezaním, čo je veľmi úsporné s ohľadom na spotrebu materiálu, systém zahŕňa tiež oblúkové segmenty a preklady pre zásuvné dvere s puzdrom. Preto je Ytong obľúbený tiež u architektov, ktorí projektujú domy s atypickými tvarmi, pôdorysmi či interiérov. Potvrdzuje to svojou prácou napríklad aj Ing. arch. Zdeněk Fránek, jeden z najznámejších súčasných architektov. Vo svojej práci často kombinuje množstvo rôznorodých materiálov, na stavbu priečok používa najmä Ytong. „Tvárnice z Ytongu majú ľahkú hmotnosť, nenáročnú montáž a jednoduchú použiteľnosť v zaoblených a atypických tvaroch. Kvalitu tohto materiálu sme si už mnohokrát overili. Mám rád čisté a jednoduché riešenia, preto priečky navrhujem z Ytongu,“ uvádza Zdeněk Fránek.


Dom postavený svojpomocne má akustickú priečku medzi spálňou a detskou izbou.

Dom postavený svojpomocne má akustickú priečku medzi spálňou a detskou izbou.
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Silka – na tenké steny a akustickú pohodu

Pokiaľ zvažujete vo svojom projekte doslova každý centimeter alebo chcete zvýšiť protihlukovú ochranu napríklad spálne alebo detskej izby, výrobca Ytongu ponúka tvárnice s podobným a čisto prírodným zložením – Silka. „Už tvárnice s hrúbkou 240 mm spĺňajú normu na protihlukovú ochranu v medzibytových stenách, priečka hrubá 100 mm potom zodpovedá útlmu pre akusticky chránenú miestnosť,“ vysvetľuje Ing. Lucia Šnajdrová, technická poradkyňa Ytongu. S výberom optimálneho riešenia, ako aj výpočtom materiálu vám v Ytongu pomôžu, a ak sa do diela naozaj chystáte pustiť vlastnými silami, je možné zapožičať si aj náradie. 


Priečky jednoducho a pre pokoj v dome!

Priečky jednoducho a pre pokoj v dome!
Xella Slovensko, spol. s r.o.

www.ytong.sk 

ZDROJ PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o. 

Kategória: Materiály
Zdieľať článok

Diskusia