Uľahčíme vám výber tej správnej škárovacej malty
Škárovacia malta je nenápadným doplnkom, no zaujať vie nielen kvalitnou, ale aj nekvalitnou aplikáciou. Na čo si dať pozor pri jej výbere?
Ide o funkčný a zároveň aj dizajnový doplnok kúpeľne, kuchyne, či terasy. V porovnaní s inými stavebnými zásahmi a procesmi je jej aplikácia nenáročná, čomu sa potešia domáci majstri. Najčastejšie používanými druhmi škárovacích mált sú cementové a epoxidové. Pre ktorú by ste sa mali rozhodnúť?
Škárovacie malty od Mapei v sebe spájajú dizajn a funkčnú stránku
Či už sa rozhodnete pre cementovú alebo epoxidovú škárovačku, obidva druhy spĺňajú prísne kvalitatívne a hygienické požiadavky. Majú niekoľko spoločných menovateľov: ľahké čistenie, odolnosť voči mikroorganizmom, či trvanlivosť. Mapei ich odporúča kombinovať s pružným silikónovým tmelom Mapesil AC, ktorý sa postará o vyplnenie pružných a dilatačných škár.
Aký je medzi nimi rozdiel?
Škárovacia malta na báze epoxidu (Kerapoxy Easy Design) je dvojzložková malta. Je nenasiakavá a stálofarebná; jej finálny vzhľad je hladký a pri správnej aplikácii nepraská a zachováva si farbu. Okrem toho sa jednoducho čistí – odoláva mastným škvrnám, ale aj červenému vínu či paradajkovej omáčke. Odolnosť voči mechanickému a chemickému poškodeniu významne predlžuje jej životnosť. Hravo si s jej aplikáciou poradí aj šikovný domáci majster.
Cementová škárovacia malta (Ultracolor Plus) je tiež riešením, s ktorým neurobíte krok vedľa. Ide o spoľahlivý produkt, ktorý po vytvrdnutí ostáva hladký a tak ju možno jednoducho čistiť. Okrem toho obsahuje látky, ktoré bránia vzniku a množeniu plesní a mikroorganizmov.
Ešte väčší výber farieb
Spoločnosť Mapei v roku 2022 rozšírila farebnú paletu škárovacích mált. Teraz si môžete vybrať až z 58 farieb – a ak to je stále málo, stačí do nich primiešať prípravky pre dosiahnutie metalického (Mapecolor Metallic) alebo trblietavého efektu (Mapeglitter).
Viac sa dozviete v online poradcovi Mapei: www.skarujsmapei.sk.
Zdroj: PR článok MAPEI SK