Zdroj: MAPEI SK

Uľahčíme vám výber tej správnej škárovacej malty

30. 09. 2022 Zdieľať

Škárovacia malta je nenápadným doplnkom, no zaujať vie nielen kvalitnou, ale aj nekvalitnou aplikáciou. Na čo si dať pozor pri jej výbere?

Ide o funkčný a zároveň aj dizajnový doplnok kúpeľne, kuchyne, či terasy. V porovnaní s inými stavebnými zásahmi a procesmi je jej aplikácia nenáročná, čomu sa potešia domáci majstri. Najčastejšie používanými druhmi škárovacích mált sú cementové a epoxidové. Pre ktorú by ste sa mali rozhodnúť?

Ultracolor Plus N01

Ultracolor Plus N01 Zdroj: MAPEI SK

Škárovacie malty od Mapei v sebe spájajú dizajn a funkčnú stránku

Či už sa rozhodnete pre cementovú alebo epoxidovú škárovačku, obidva druhy spĺňajú prísne kvalitatívne a hygienické požiadavky. Majú niekoľko spoločných menovateľov: ľahké čistenie, odolnosť voči mikroorganizmom, či trvanlivosť. Mapei ich odporúča kombinovať s pružným silikónovým tmelom Mapesil AC, ktorý sa postará o vyplnenie pružných a dilatačných škár.

Mapesil AC 310 ml

Mapesil AC 310 ml Zdroj: MAPEI SK

Aký je medzi nimi rozdiel?

Škárovacia malta na báze epoxidu (Kerapoxy Easy Design) je dvojzložková malta. Je nenasiakavá a stálofarebná; jej finálny vzhľad je hladký a pri správnej aplikácii nepraská a zachováva si farbu. Okrem toho sa jednoducho čistí – odoláva mastným škvrnám, ale aj červenému vínu či paradajkovej omáčke. Odolnosť voči mechanickému a chemickému poškodeniu významne predlžuje jej životnosť. Hravo si s jej aplikáciou poradí aj šikovný domáci majster.

Kerapoxy Easy Design 3kg

Kerapoxy Easy Design 3kg Zdroj: MAPEI SK

Cementová škárovacia malta (Ultracolor Plus) je tiež riešením, s ktorým neurobíte krok vedľa. Ide o spoľahlivý produkt, ktorý po vytvrdnutí ostáva hladký a tak ju možno jednoducho čistiť. Okrem toho obsahuje látky, ktoré bránia vzniku a množeniu plesní a mikroorganizmov.

Ultracolor Plus 5kg Alupack

Ultracolor Plus 5kg Alupack Zdroj: MAPEI SK

Ešte väčší výber farieb

Spoločnosť Mapei v roku 2022 rozšírila farebnú paletu škárovacích mált. Teraz si môžete vybrať až z 58 farieb – a ak to je stále málo, stačí do nich primiešať prípravky pre dosiahnutie metalického (Mapecolor Metallic) alebo trblietavého efektu (Mapeglitter).

MapeGlitter

MapeGlitter Zdroj: MAPEI SK

Viac sa dozviete v online poradcovi Mapei: www.skarujsmapei.sk.

Zdroj: PR článok MAPEI SK

Kategória: Materiály
Tagy: cementy malta škárovacia hmota
Zdieľať článok