Uvažujte o svojom bývaní od úplného základu

09. 06. 2014 Zdieľať

Postaviť dom je životné rozhodnutie, ktoré je mimoriadne zodpovedné. Veď týmto krokom určujete, kde vy a vaši najbližší budú žiť a ako. Kladiete si otázky, či bude dom energeticky úsporný a či neohrozí vaše zdravie. Váhate, či sa do stavby pustiť sami alebo najať stavebnú firmu, a uvedomujete si mnohé riziká. Čo ak by ste ale začali tým, že si najprv ujasníte, z čoho dom bude?

Stavebné materiály Ytong

Ytong má mnoho vynikajúcich vlastností – je to ľahký prírodný materiál, má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, ale predovšetkým výstavba je ľahká a jednoduchá. Pokiaľ sa teda rozhodnete pre nízkoenergetický či pasívny dom, očakávate minimalizáciu zdravotných rizík, ohňovzdornosť alebo čo najjednoduchšiu výstavbu, biely pórobetón tieto požiadavky splňuje.


Uvažujte o svojom bývaní od úplného základu

1357645
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Zdravotne nezávadné riešenie

„Materiál nevytvára podmienky pre vznik plesní a zaisťuje trvalý ideálny režim vlhkosti. Jeho kompletný stavebný sortiment stavebných dielov je vynikajúci pre všetkých, ktorí sa chcú do stavby domu pustiť svojpomocne, u nich je Ytong obzvlášť rozšírený a obľúbený. Dá sa totiž jednoducho tvarovať, je ľahký a umožňuje realizovať bez veľkých zložitostí takmer čokoľvek,“ vraví Ing. Petr Mareček, technik spoločnosti Xella CZ, s.r.o., výrobca Ytongu.

Pokiaľ si dom nechávate zhotoviť, pórobetón minimalizuje riziká zlého výsledku tým, že je na odbornú a remeselnú stránku veľmi nenáročný. Kvalitne prevedená hrubá stavba je totiž skutočným jadrom vášho domu a výsledné úžitkové vlastnosti na nej významne závisia.


Uvažujte o svojom bývaní od úplného základu

1357625
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Kľúčové vlastnosti pórobetónových tvárnic

Požiadavky a predstavy stavebníkov sú pestré ako život sám, tepelnoizolačné vlastnosti sú však jedny z kľúčových kritérií, ktoré v rozhodovaní o použití stavebného materiálu prevažujú. Ytong má výnimočne poréznu štruktúru. Vzduch, uzavretý v póroch, tu totiž nemá možnosť cirkulovať. Je preto vynikajúcim izolantom, a teda aj ideálnym materiálom pre stavbu nízkoenergetických alebo pasívnych domov.


Uvažujte o svojom bývaní od úplného základu

1357655
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Ytong popularizuje pasívne domy

Domy zo stavebného systému Ytong vykazujú vynikajúce hodnoty vzduchovej neprievzdušnosti, jednej zo základných hodnôt, ktoré sú dôležité v oblasti energetických úspor. Dokonca pri použití Lambda+ stačí jednovrstvové murovanie a pokiaľ sa rozhodnete pre Ytong Theta+, vystačíte iba s jednou vrstvou aj u pasívneho domu. Vďaka tomu stavba pokračuje omnoho efektívnejšie a rýchlejšie. Aby sa povedomie o týchto nových možnostiach a trendoch v stavebníctve rozšírilo, stal sa Ytong partnerom Inštitútu pre energeticky pasívne domy, ktoré si kladie za cieľ popularizáciu pasívnej výstavby a združuje odborníkov s preukázateľnými skúsenosťami s výstavbou pasívnych domov.

Svoj sortiment neustále rozširujú a jednou z ich posledných inovácií, ktorá je zaujímavá práve pre záujemcov o nízkoenergetické a pasívne domy, sú masívne šikmé strechy, ktoré zabránia letnému prehrievaniu a majú zvýšenú ochranu pred hlukom.


Uvažujte o svojom bývaní od úplného základu

1357651
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Pokiaľ teda chcete svoj dom postaviť na dobrom základe, napríklad aj vlastnými silami, vašim cieľom sú dlhodobé nízke náklady za energie a nechcete podstúpiť zdravotné ani bezpečnostné riziká, Ytong je budúcnosťou vášho stavania.

Kategória: Materiály
Zdieľať článok