Strešné okno v izbe
Zdroj: VELUX

Koľko ušetrí nové strešné okno?

26. 10. 2022 Zdieľať

Energetická kríza nás nabáda prehodnotiť spôsob, akým žijeme v našich domovoch. Práve teraz je ten správny čas pre trvalo udržateľné voľby, ktoré vedú k dostupnému a zdravému bývaniu. Moderné strešné okná VELUX prispievajú k znižovaniu účtov za ceny energií.

Renovácia starnúceho bytového fondu prináša nielen úspory energií a znižovanie emisií CO2, keďže sa stavebníctvo podieľa až 37 % na produkcii svetových emisií.1 Ponúka tiež jedinečnú príležitosť, ako zvýšiť kvalitu svojho bývania. S nákladmi na renováciu pomôže aj štát.

Šetrite okamžite

Strešné okno ihneď po jeho výmene zlepšuje hospodárenie s energiami v domácnosti. Nové strešné okno v kombinácii s ďalšími dvoma úspornými opatreniami znižuje straty energie o viac než 64 %*. Okrem toho prispieva k šetreniu energií aj ďalšími spôsobmi.

Možnosť efektívneho prevetrania v lete znižuje potrebu dodatočného chladenia. Zvýšenie denného svetla zároveň znižuje potrebu umelého osvetlenia, čím sa opäť šetria energie.

Strešné okná v pracovni alebo kancelárii

Zdroj: VELUX

Dobrou správou pre všetkých, ktorí zvažujú renováciu svojho rodinného domu, je aj možnosť získať dotáciu od štátu až do výšky 19 tisíc eur. O finančnú injekciu z projektu Obnov dom môžu majitelia rodinných domov požiadať aj pri výmene starých okien za nové.

Udržateľná voľba pre lepší život

Nezabudnite, že vďaka kombináciám strešných okien VELUX môžete do interiéru priniesť až dvojnásobok denného svetla.

Komponovaním strešných okien do zostáv dosiahnete neopakovateľný zážitok z bývania a súčasne aj výnimočnú kvalitu vnútorného priestoru. Dvojice tvorené strešným a doplnkovým oknom umiestnené vedľa seba zabezpečia dokonalý výhľad dokonca aj v sede.

Strešné okná v obývačke

Zdroj: VELUX

Strešné okná mimo dosahu zabezpečia rovnomerné presvetlenie aj hlbšie vnútri dispozície. Vysoko umiestnené okná tiež fungujú ako prirodzená ventilácia. Účinne vyvetrajú vlhkosť, ktorá v domácnosti vzniká.

Veľké presklenia pre lepšiu energetickú bilanciu

Doprajte si presvetlené podkrovie alebo dom plný denného svetla a čerstvého vzduchu. Dnes sa už nemusíte obávať tepelných únikov. Súčasné strešné okná s vylepšenými izolačnými vlastnosťami prispievajú k znižovaniu spotreby energie na vykurovanie. Pridaním viacerých okien navyše získate pasívne solárne zisky a viac denného svetla, ktoré zníži potrebu dodatočného umelého osvetlenia, čo opäť znižuje náklady na energie.

Strešné okno v izbe

Zdroj: VELUX

Kým v zime sú tepelné zisky vítané, v lete sa proti nim treba účinne brániť. Vonkajšie tienenie VELUX chráni interiér pred teplom a vždy ponúka niečo navyše – svetelnú clonu, ochranu pred hlukom a poveternostnými podmienkami, zabezpečenie proti vlámaniu či pohodlnejšie ovládanie – diaľkovým ovládaním, prostredníctvom mobilnej aplikácie VELUX App Control alebo automaticky pomocou senzorov systému VELUX ACTIVE with NETATMO.

Produktový tip

Okná mimo dosahu, ktoré zabezpečujú presvetlenie, možno jednoducho ovládať pomocou diaľkového ovládania alebo inteligentného systému VELUX ACTIVE with NETATMO.

Stíhate to ešte pred zimou

Vedeli ste, že výmena strešného okna je rýchla a nezaberie vám ani jeden celý deň? Okrem toho pri výmene nedochádza k nadmernej tvorbe stavebného odpadu a neporiadku, takže s výmenou máte minimálne starosti. Dokonca, aj keď sa rozhodnete pridať strešné okná, zvyčajne ich možno namontovať v priebehu jednej návštevy. Takto sa množstvo denného svetla, ktoré prúdi do vášho interiéru, zvýši za jediný deň. Zabezpečiť si zdravé, komfortné bývanie s nízkymi nákladmi na energie tak stíhate ešte pred touto zimou.

Viac na www.velux.sk.

1(GLOBAL ABC – 2021 Global status report for buildings and construction)
*Príklad vypočítaný pre podkrovný byt: 95 m2, 8 strešných okien, hrúbka izolácie 250 mm a vykurovanie na 22 °C. Pri výmene starých strešných okien novými strešnými oknami VELUX Štandard Plus s trojsklom so zasklením 64, zníženie teploty termostatu o 2°C a zvýšením hrúbky zateplenia strechy na 500 mm.

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: podkrovné okno strešné okná udržateľnosť úspora energie
Zdieľať článok