Oslavujeme 60-te výročie zdvižno-posuvného kovania GU

17. 10. 2019 Zdieľať

V roku 1958 s vynálezom zdvižno-posuvného systému stanovila podniková skupina GU normy, ktoré dodnes formujú trh - maximálna funkčnosť, komfort, bezpečnosť a dizajn. Vďaka neustálemu vývoju a doplnkovým balíkom sa môžu zdvižno-posuvné riešenia navrhnúť a dovybaviť podľa konkrétneho želania zákazníkov.

Skonštruované s dôrazom na kvalitu a dlhú životnosť 

Dokonca aj štandardné stavebné časti disponujú premysleným dizajnom a konštrukciou, čím zabezpečujú bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť všetkých zdvižno-posuvných komponentov. Koncoví zákazníci si tak užívajú ľahký chod a plynulosť posuvných prvkov, jednoduchú obsluhu pri otváraní a zatváraní a sofistikované riešenia podlahových prahov bez bariér. 

Zabezpečenie proti vlámaniu

Vďaka konštrukcii odolnej proti vlámaniu presvedčuje Gretsch-Unitas bohatými komponentmi kovania, ktoré ponúkajú ochranu pred pokusmi o vlámanie. 
 

zdvižno-posuvné dvere

zdvižno-posuvné dvere
GU Slovensko

Maximálny komfort

Pri systémových riešeniach kladie Gretch-Unitas dôraz na komfort. Cieľom je dodať spracovateľom a užívateľom také kovanie, ktoré ponúkne najvyšší komfort pri prechádzaní. Dosiahnuť to môžete s týmito funkčnými doplnkami: 
 
HS LiftUnit – výrazne uľahčí ovládanie ťažkých zdvižno-posuvných dverí, čím zredukuje ovládaciu silu pri otváraní a zdvíhaní až o 50 %
 
Bezbariérové podlahové prahy
 
Motorický pohon HS ePower a HS Master
 

Bezbariérový prah

Bezbariérový prah
GU Slovensko

Bezpečný pohyb zdvižno-posuvných dverí

V súčasnosti sú trendom a častou požiadavkou veľkoformátové zdvižno-posuvné dvere s maximálnou šírkou otvorenia. Dokonca aj v priemyselných a verejných budovách sú inštalované čoraz ťažšie posuvné krídla, ktorými prechádza množstvo ľudí. Preto je dôležité, aby sa zdvižno-posuvné krídla ovládali bezpečne a jednoducho bez toho, aby spôsobili zranenie osôb, či poškodenie prvkov alebo konštrukcie. V danom prípade sa osvedčujú skúsenosti a technologická výhoda Gretsch-Unitas, zabezpečiť pohyb aj veľkých a ťažkých zdvižno-posuvných prvkov.
 
HS Silent Close – dojazdový tlmič, ktorý automaticky dobrzdí dverné krídlo pri zatváraní a pomaly ho posunie do koncovej pozície. 
 
HS StopUnit jemne spomalí zdvižno-posuvné krídlo v otvorenej, ako aj v zatvorenej polohe a manuálne sa potom posunie do koncovej polohy. 
 
Tlmič kľučky zvyšuje bezpečnosť ovládania pri veľkých a ťažkých prvkoch a umožní sa veľmi ľahké ovládanie aj ťažších zdvižno-posuvných krídel. 
 

Schéma HS LiftUni

Schéma HS LiftUni
GU Slovensko

Bezpečné a komfortné vetranie 

Spoločnosti Gretsch-Unitas sa so štrbinovým vetraním zdvižno-posuvných dverí podarilo inovatívne riešenie, pretože štrbinové vetranie preskúšané RC 2 umožňuje vetranie posuvného krídla a zároveň ponúka vysokú ochranu proti vlámaniu aj vo vetracej pozícii, pretože aj v tejto polohe je posuvné krídlo bezpečne pripevnené k rámu.

Dokonalý a nadčasový dizajn

Veľkoplošné sklenené predné steny sú ovplyvňujúcim prvkom architektonického návrhu. Rastúce nároky na bezpečnosť a pohodlie zdvižno-posuvných dverí vyžadujú zložité technické riešenia. Zároveň sa zvyšujú aj očakávania týkajúce sa vizuálnej kvality budov. Gretsch-Unitas ponúka oboje: funkčnosť a dizajn.
 

Štrbinové vetranie

Štrbinové vetranie
GU Slovensko

Zabezpečený servis 

Servis: viac ako len produkt: Spoločnosti Gretsch-Unitas záleží nielen na produkte, ale aj na ponuke služieb, ktoré sú individuálne prispôsobené konkrétnym požiadavkám zákazníka.
 
Viac informácií na www.g-u.com
 
ZDROJ PR článok spoločnosti GU Slovensko, s.r.o.
Kategória: Okná
Zdieľať článok