Plastové okná „oblečené “ v hliníku?

Plastové okná „oblečené “ v hliníku?

31. 07. 2020 Zdieľať

Súčasná architektúra preferuje jednoduchý a čistý dizajn, v ktorom sa často objavujú hliníkové okná. Hlavné predností „hliníku“ je elegantný vzhľad, subtílna konštrukcia a k tomu navyše tvarová stabilita a pevnosť. Ale pretože každá minca má dve strany, vykazuje hliník oproti plastu horšie tepelnoizolačné vlastnosti a samozrejme aj vysokú cenu. Kto však jednako preferuje hliníkový dizajn a pritom potrebuje ušetriť, môže zvoliť nemenej vkusné riešenie v podobe hliníkových obložiek.

Hliníkové obložky REHAU kombinujú perfektný dizajn s praktickou funkčnosťou. Snúbi originálny vzhľad a farebnosť hliníka spoločne s lepšími izolačnými schopnosťami plastu. Obložky sú veľmi obľúbené v susednom Rakúsku, ale aj u nás získavajú stále väčšiu popularitu. Sú ideálnym riešením v prípade, ak chce majiteľ nehnuteľnosti sladiť vzhľad fasády, respektíve záhrady, v ktorej sa objavujú hliníkové alebo kovové prvky konštrukcie. Hliníkové obložky majú vzhľad eloxovaného hliníka alebo sa lakujú práškovými farbami podľa vzorkovnice RAL, ktorá ponúka nepreberné množstvo odtieňov. Výnimkou nie sú ani špeciálne dekory ako napríklad štruktúrované farby, matný či polo matný lak a tak podobne. Hliníkové obložky REHAU sa na okenné profily jednoducho „zacvaknú“. Je takisto možné ich za určitých okolností inštalovať aj dodatočne, a to ako na otočné okná a dvere, tak aj na vyklápacie a sklápacie, poprípade napevno zasklené okná. Výnimku netvorí ani viacdielne okná a dvere alebo okná s priečkami. Obmedzenie platí iba pre okenné krídla otvárané smerom von.

plastové okná

Hliníkové obložky REHAU Zdroj: REHAU

Hliníkové obložky

Hliníkové obložky REHAU Zdroj: REHAU

Hliníkové obložky

Hliníkové obložky REHAU Zdroj: REHAU

Top variant: GENEO plus hliníkové obložky

Špičkové okná GENEO s premyslenou a rokmi overenou konštrukciou profilu, vyrobeného z hi-tech kompozitného materiálu RAU FIPRO X budú pôsobiť s hliníkovými obložkami ako celok absolútne harmonicky a prepožičajú oknám okrom nadštandardného vzhľadu aj tie najlepšie vlastnosti, ktorých je v súčasné dobe možné dosiahnuť. Patrí medzi nich ako zmienené tepelnoizolačné vlastnosti, tak aj tvarová stabilita, ktorá je predpokladom pre veľkoformátové konštrukcie okenných systémov. Nezabúdajte tiež na vyšší hlukový útlm a bezpečnostné hľadisko. Okrom dizajnu plní hliníkové obložky aj ochrannú funkciu plastových profilov.

Viac na www.rehau.sk.

Zdroj: PR REHAU s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: Hliníkové obložky plastové okná
Zdieľať článok