Parapet – dôležitá súčasť okna

Parapet – dôležitá súčasť okna

06. 04. 2006
Zdieľať

Nie každému vyhovuje parapet z keramiky alebo kameňa. Použiť drevotriesku nie je veľmi spoľahlivé. Čo teda robiť? Existuje na trhu materiál, ktorý využíva kladné vlastnosti drevotriesky a eliminuje tie negatívne? Odpoveď na túto požiadavku je: Werzalit.

Čo je to Werzalit?

Werzalit je zmes jemne rozdrveného dreva a vysokokvalitnej durpalovej živice. Zmes sa lisuje pri vysokom tlaku a teplote v rôznych formách. Werzalit je vhodný na vnútorné parapety, balkónový systém alebo fasádny obklad. Parapetné dosky sú špeciálne koncipované pre interiér. Na základe výskumu správania sa tohto materiálu v rôznych klimatických podmienkach, počas rôzneho počasia sa jeho odolnosť ustavične vylepšuje a naďalej kontroluje. Aj pri extrémnych nárokoch prekvapí Werzalit svojou silou a stabilitou tvaru.


Parapet – dôležitá súčasť okna

50621

Werzalit obsahuje päť pozícií rozsiahlych vrstiev, ktoré zaručia dlhodobú robustnosť, ľahké udržiavanie hygieny a odolnosť proti svetlu. Túto prednosť dosahujeme vďaka premyslenému technologickému postupu: hneď po výrobe polotovaru bezodkladne nasleduje samolepiaca sila živice, ktorá spojí jadro parapetu s dekoračným materiálom. Na rozdiel od zvyčajného dolepovania dekoračného materiálu a prednej hrany dosiahneme spojenie štiepky v každej časti bez medzier. Jadro parapetu a dekoračný materiál staví živica do kompaktného celku.

Svojím zložením spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na zdravotnú neškodnosť, využíva sa i pri výstavbách zdravotných stredísk. Využiteľnosť v zdravotných strediskách podmieňuje nulový obsah chlóru, isocyanátov, fosfátov a organických halogénov.

Parapetné dosky Werzalit sú synonymom pre formu a funkciu. Nie nadarmo sa zaraďujú medzi najpredávanejšie v Európe. Do každého jadra parapetu je integrovaná typická predná hrana (ABS) v hrúbke od 26 do 40 mm.

Jedinečné prednosti

Werzalit je nielen odolný proti nepriaznivej vlhkosti stavieb, ale má aj ukážkovú jednoduchosť spracovania a variabilitu dekorov. Pre každý druh parapetnej dosky je v ponuke 16 dekorov, čím sa otvára možnosť neohraničenej tvorivosti. Parapetné dosky môžu zmeniť štýl celej miestnosti. So špeciálne vyvinutým autentickým dizajnom držia krok s klasikou, módou ale aj trendom, ktorý nepodlieha času ani móde. Werzalit má stabilizovanú farbu dekoračného materiálu, ľahko sa udržuje, odoláva kyselinám a vodnému kameňu. Popri skvelej kvalite si vás získa aj svojím pôvabom. Možnosť kombinácie je neohraničená.

Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia
Zdieľať článok

Diskusia