Podkrovie, v ktorom sa budete cítiť fit

27. 09. 2010 Zdieľať

Podkrovie ako obytná plocha sa čoraz častejšie teší obľube v mnohých rodinách. V minulosti sa pritom podkrovia ani nevyužívali na bývanie. Slúžili najmä na skladovanie či odkladanie nepotrebných sezónnych vecí. V súčasnosti je pri vysokých cenách nehnuteľností zobytnenie podkrovia rodičovského domu finančne najdostupnejším riešením bývania, preto dochádza k rekonštrukcii a renovácii týchto priestorov. Podkrovie vie poskytnúť nielen atraktívnu obytnú plochu so šikmými stropmi a strešnými oknami s výhľadom na okolie a zaujímavé interiérové riešenia, ale v mnohých prípadoch aj vzdušný a voľný priestor.

— Advertorial spoločnosti Knauf Insulation, s.r.o. —

Súčasťou procesu zobytnenia podkrovia je aj zateplenie šikmej strechy a  výber najvhodnejšieho izolačného materiálu. Strecha svojou plochou predstavuje veľkú časť domu a tepelné straty cez konštrukciu strechy predstavujú 25 – 30% z celkových tepelných strát. Zateplením šikmej strechy – najmä pri dvojpodlažných rodinných domoch – sa totiž môže výrazne znížiť energetická náročnosť  celej budovy.

Majitelia nehnuteľnosti preto kladú dôraz aj na niekoľko ďalších aspektov: zvýšenie energetickej efektívnosti stavby, protipožiarne vlastnosti materiálov, ochranu proti hluku alebo či sú materiály priateľské k životnému prostrediu. Každý izolačný materiál má špecifické vlastnosti, ktorými je predurčený pre konkrétnu stavebnú konštrukciu, preto si správny výber vyžaduje dostatok času a informácií.
 


Podkrovie, v ktorom sa budete cítiť fit

285006
knauf

Ktorý izolant je vhodný pre podkrovie?
Izolačný materiál by mal zohľadňovať aj špecifický tvar strechy. Najvhodnejšie do interiéru sú produkty zo sklenej minerálnej vlny, ktoré sa vďaka svojej vláknitej štruktúre vynikajúco prispôsobujú nerovnostiam v streche a pružné minerálne vlákna  dokonale tento priestor v streche vyplnia. Spoločnosť Knauf Insulation, jediný výrobca minerálnej vlny na Slovensku, odporúča špeciálne pre šikmé strechy ekologické produkty UNIFIT.


Podkrovie, v ktorom sa budete cítiť fit

285003

Myslíme ekologicky
Produkty UNIFIT ocenia najmä tí, ktorí hľadajú kvalitu a myslia ekologicky. Jednou z mnohých nesporných výhod je samotné zloženie, pretože pri ich výrobe bol odstránený formaldehyd, akryláty, fenoly a takisto všetky farbivá, čo zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéri v porovnaní s bežnou sklenou minerálnou vlnou. Výrobky s ECOSE Technology sú vyrábané výhradne z organických a recyklovaných materiálov. Pri výrobe sa znižujú emisie do ovzdušia, čo pozitívne vplýva na životné prostredie a zlepšuje celkovú udržateľnosť budov, v ktorých sa používajú. A navyše, cena ekologických výrobkov je rovnaká ako cena sklenej minerálnej vlny, vyrábanej klasickým spôsobom. Vďaka vláknitej štruktúre minerálnej vlny na báze ECOSE ®Technology a vysokej priepustnosti vodných pár vytvárajú výrobky UNIFIT príjemnú domácu tepelnú pohodu a chránia dom aj pred letnými horúčavami. Zateplená strecha a steny zaručia príjemnú klímu v miestnosti aj v letných mesiacoch.

Zateplenie nemá šetriť len peniaze za energie a udržiavať teplo, ale má priniesť pravý pokoj a pohodlie domova. Minerálna vlna lepšie ako ktorýkoľvek materiál izoluje od okolitého hluku. Rovnako má vynikajúce vlastnosti aj v ďalšom parametri – vplýva na zvyšovanie požiarnej bezpečnosti stavieb, je nehorľavá, preto dom ochráni aj pred prípadným požiarom.

Majitelia domu určite ocenia aj vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti UNIFITU, teda lambdu 0,035 a 0,039.

Ideálna tuhosť  a hut¬nosť výrobkov zaručuje, že materiál medzi krokvami dobre drží aj bez nut¬nosti jeho ďalšej fixácie. Tento produkt preto šetrí nielen čas pri vkladaní izolácie, ale aj financie, ktoré by vlastníci nehnuteľnosti museli vynaložiť na doplnky na dodatočnú fixáciu materiálu.

Celosvetové ocenenia pre ECOSE Technology
Svet ocenil kvalitu a ekologickú inováciu minerálnej vlny s ECOSE Technology od jej uvedenia na trh mnohými cenami. Za ekologickú verziu spoločnosť ako prvá na svete získala prestížny certifikát Zlatý štandard kvality vzduchu v interiéri od renomovanej spoločnosti Eurofins.

V Holandsku bola minerálna vlna s ECOSE Technology ocenená prestížnou medzinárodnou cenou Dubo Award 2009, ktorá ako jedna z mála súťaží oceňuje inovatívne a revolučné produkty v oblasti trvalo udržateľnej a ekologickej výstavby. V decembri 2009 a v počas 2010 nasledovali ceny z Českej republiky: Inovácia roka 2009, Výrobok roka 2009, ako aj ďalšie ocenenia v okolitých krajinách, čím spoločnosť Knauf Insulation potvrdzuje svoju úlohu dodávateľa tých najkvalitnejších produktov na trhu izolačných materiálov.
 
Viac informácií na www.knaufinsulation.sk

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: knauf šikmá strecha zateplenie
Zdieľať článok