18. 11. 2011 Zdieľať

Koniec roka sa nezadržateľne blíži a vtedy častejšie než inokedy myslíme na svojich blízkych a priateľov a radi by sme ich niečím obdarovali. Na nikoho dôležitého určite nechcete zabudnúť, tak čo keby ste tentoraz obdarovali aj seba? Máme pre vás samé dobré správy a, samozrejme, aj darčeky.

— Advertorial spoločnosti Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a. s. —

 

Quo vadis, čitateľ?

Hneď na začiatok si ujasnime, komu sú prednostne adresované nasledujúce informácie, kto z nich najviac získa:
– Sporíte si na bývanie, pre dieťa alebo „na každý prípad“? Dobre robíte, čítajte ďalej a dozviete sa, ako môžete zhodnotiť svoje vklady či úspory ešte do konca roka 2011 (a aj v ďalších rokoch).
– Nesporíte, ale uvažujete o tom? V takom prípade je najlepšie začať práve teraz. Prezradíme vám, čo všetko tým získate.
– Nemáte záujem o stavebné sporenie? Chyba! Ak aj napriek tomu dočítate tento článok do konca, možno si to ešte rozmyslíte…
Či už patríte do niektorej z uvedených kategórií, alebo nie, investícia do vlastného bývania patrí u väčšiny z nás k základom spokojného života. Určite sú aj výnimky, no mať svoj domov, mať sa kam vrátiť po práci či z ciest a podobne, tomu sa nič tak ľahko nevyrovná. Vlastný domov len tak nenahradíte.

Spoľahlivou a bezpečnou cestou, ktorá vedie k zabezpečeniu si bytu alebo domu, je stavebné sporenie.
Garantovaný stavebný úver s fixným úrokom už od 3 % ročne a dostupnou mesačnou splátkou, to je ponuka, ktorej je ťažké konkurovať. Vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni je vám k dispozícii. Wüstenrot má však ponuku aj pre tých z vás, ktorí ste si už svoje predstavy o bývaní splnili. Vaše úspory, ktoré vám WSS zhodnotí nadpriemerne a úplne bez rizika, môžete využiť napríklad na zabezpečenie lepšej budúcnosti vašich detí. Sporenie je však výhodné v každom veku, nielen pre deti.

V dnešnej dynamickej dobe, ekonomicky nestabilnej, si len málokto môže dovoliť dať také istoty a garancie, aké vám poskytuje Wüstenrot stavebná sporiteľňa:
– umožní dostupné financovanie bývania,
– zúročí vaše vklady úplne bez rizika,
– garantuje stavebný úver na bývanie s fixným úrokom na celé obdobie splatnosti, t. j. mesačná splátka sa vám počas 10 až 15 či viac rokov splácania nezmení,
– spoľahlivosť – ako sa presvedčili už tisícky klientov Wüstenrot stavebnej sporiteľne, ani nedávna kríza nemala nijaký vplyv na poskytované služby a produkty.

 

Quo vadis, stavebné sporenie?

Ak sa rozhodnete začať s finančnou prípravou na vlastné vysnívané bývanie a stihnete si uzavrieť stavebné sporenie ešte do konca roka 2011, získate nielen 2-percentný vkladový úrok a 10-percentnú štátnu prémiu, ale aj darček – hotelový poukaz pre 2 osoby na 30 prenocovaní zdarma v takmer 1 800 vybraných hoteloch Európskej únie.

A navyše, od 1. novembra 2011 vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni už nemusíte poplatok za uzavretie zmluvy zaplatiť hneď pri uzavretí stavebného sporenia. Spomínaný poplatok vám bude rozdelený do šiestich rokov sporenia, takže ročne zaplatíte len jednu šestinu z poplatku. Ide o úplnú novinku na trhu stavebného sporenia. Prvýkrát sa stáva zmluva o stavebnom sporení platnou už jej podpisom a poplatok sa po častiach uhrádza vždy až ku koncu kalendárneho roka. Je to ústretový krok Wüstenrot stavebnej sporiteľne voči záujemcom, ktorí boli počas roka 2011 svedkami medializácie kontraproduktívnych návrhov legislatívnych zmien v stavebnom sporení a ich dosahov na profit klientov. Novela zákona o stavebnom sporení nakoniec nebola schválená a vďaka tomu zostáva nezmenené fungovanie celého systému vrátane objektívneho určovania výšky štátnej prémie, ako aj nárok na túto motiváciu na sporenie pre súčasných či nových sporiteľov, ako aj poberateľov medziúveru. Všetky výhody, ktoré poznáte v rámci stavebného sporenia, môžete teda plnohodnotne využívať naďalej. A kto ich ešte nepozná, mal by sa s nimi (vo vlastnom záujme) čo najskôr zoznámiť. V tejto súvislosti možno povedať len: radšej neskôr ako vôbec.

Viac informácií: www.wustenrot.sk

Kategória: Legislatíva a financovanie Stavba a rekonštrukcia
Tagy: wustenrot
Zdieľať článok