23. 06. 2009 Zdieľať

Tri stromy možno poznáte z rozprávok od Pavla Dobšinského. Teraz sa však v 3 Stromoch usídlil rozprávkový materiál – Twinson O-Terrace. Jedinečná terasa dotvára charakter hotela, ktorý je usadený do pokojného prírodného prostredia rekreačnej oblasti Malých Karpát.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Deceuninck, spol. s r.o. —–

Vkusne zariadený interiér hotela 3 Stromy sála pozitívnu energiu. Už pri vstupe naladí návštevníkov na vlnu oddychu luxusne pôsobiaca terasa. Jej príťažlivý vzhľad môže na prvý pohľad zvádzať k myšlienke, že ide o drevo. V skutočnosti je to unikátny kompozitný materiál Twinson-O-Terrace, ktorý bude hrať hlavnú úlohu v letnej turistickej sezóne.

Majiteľ sympatického hotela uprostred zelene ponúka svojim hosťom najmä aktívny oddych. V areáli im je k dispozícii adrenalínový lanový park, relax centrum či exteriérový vyhrievaný bazén s protiprúdom. Orientácia na aktívnu a mladšiu klientelu bola pre majiteľa hotela smerodajná pri zariaďovaní hotela a pri výbere jednotlivých materiálov.

Prečo Twinson-O-Terrace

Viac ako 150 m2 terasy možno považovať za skutočne štýlotvorný prvok stavby. Výberu preto predchádzala dôkladná úvaha. Twinson-O-Terrace rešpektuje tradíciu drevených terás, zároveň sa však inšpiruje modernými materiálmi. Plusové body získal tento materiál nielen pre svoj naturálny vzhľad, ktorý efektne dotvoril exteriér, ale najmä pre vynikajúcu odolnosť.

Charakteristické vlastnosti nadobúda Twinson-O-Terrace vyváženým spojením drevnej zložky s polymerizujúcim plastom PVC (polyvinylchloridom). Táto kombinácia je zárukou, že terasa nestratí svoj dokonalý vzhľad. Jemnú kôrovohnedú farbu terasy si majiteľ zvolil zo škály ôsmich farebných odtieňov. Z ponuky dvoch typov drážok sa rozhodol pre profil s jemnejším drážkovaním. Dutinky v doske umožňujú dodatočne umiestniť osvetlenie alebo stĺpiky a doplniť tak terasu o funkčné prvky.

Nielen vzhľad, ale aj dotyk s povrchom terasy je veľmi príjemný. Bezpečnosť je ďalšou výhodou najmä na miestach, kde sa zdržiavajú rodiny s malými deťmi. Twinson-O-Terrace je ideálnym materiálom pre okolie bazéna. Jedinečná protišmyková povrchová úprava chráni pred pošmyknutím. Vďaka tepelnej stabilite zostávajú chodidlá chránené pred pálením alebo prílišným chladom z podlahy. Pohoda voňajúca letom a prázdninami nie je neohrozená ani nepríjemným záderom triesky do chodidla.

Twinson-O-Terrace sa vyznačuje vysokou tvarovou stálosťou a pevnosťou. Materiál si svoj tvar zachová počas celej životnosti. Výrobca za to ručí nezvyčajne dlhou záruku až 25 rokov. Na rozdiel od dreva, ním nepohne ani pôsobenie tých najnáročnejších vonkajších podmienok. Vzhľadu a kvalite terasy neublíži ani namáhanie povrchu chôdzou či podpätkami. Nebezpečenstvo poškodenia nehrozí ani pôsobením soli, chlóru z bazénu či vtáčieho trusu.

Blesková montáž

Realizácia terasy prebehla bleskovo, bez toho aby bola obmedzená prevádzka hotela. Pracovníci realizačnej spoločnosti si pochvaľovali najmä nízku váhu materiálu a absolútnu presnosť jednotlivých prvkov, čo výrazne zjednodušilo manipuláciu s nimi. V prípade veľkorysejších časových možností by terasu hravo vyskladal aj jeden človek.

V hoteli 3 Stromy sa Twinson-O-Terrace montoval na ukážkovo pripravený podklad – vyspádovaný betón. Materiál sa odporúča kotviť na práve takýto podklad. Použiť ho však možno na takmer akýkoľvek dostatočne pevný podklad, napr. aj na pôvodnú dlažbu. Montážnici si dávali pozor na dodržiavanie dilatačných škár a na správny smer drážok, ktorý je vyznačený šípkou. Spracovanie materiálu bolo tiež veľmi jednoduché. Stačilo použiť bežné nástroje na spracovanie dreva. Soklová lišta prirodzene zakončila terasu.

Údržba – žiadny problém

Vychutnať si dobré jedlo či posedieť s priateľmi na poháriku červeného vína na terase uprostred stromov je pre hotelových hostí vítaným osviežením. Pri stolovaní sa občas vyskytne drobná nehoda v podobe znečistenia podlahy potravinami či nápojmi. Vďaka bezproblémovej údržbe Twinson-O-Terrace zmiznú všetky špinavé svedectvá ako mávnutím čarovného prútika. Vysokotlakový čistič bezpečne odstráni väčšinu znečistení a vytrvalé škvrny možno jednoducho odstrániť špeciálnym čistiacim roztokom O-Clean. Viac pre údržbu terasy robiť netreba. Zabudnite na pravidelné olejovanie a ošetrovanie impregnačnými nátermi.

Terasa, ktorá je z polovice prírodného charakteru, sa vďaka svoju umiestneniu v hoteli 3 Stromy vrátila späť do prírody. Odteraz bude súčasťou rozprávkovej dovolenky hotelových hostí.

Viac informácií nájdete na www.okno-centrum.sk

Kategória: Podlaha, dlažba Stavba a rekonštrukcia Záhradné stavby
Tagy: terasy
Zdieľať článok