Ako na rekonštrukciu strechy

06. 05. 2013 Zdieľať

Rekonštrukcia strechy je často finančne aj organizačne náročná úloha. Preto by ste nemali skĺznuť k „polovičným“ riešeniam. Nielen, že Váš problém iba oddialia, ale v konečnom dôsledku aj predražia.

— Advertorial spoločnosti Lindab, a.s. —

Aby sme Vám rekonštrukciu Vašej strechy ešte viac uľahčili, prinášame Vám balík služieb, vďaka ktorému sa Váš sen o novej streche stane skutočnosťou.

Ponúkame Vám špičkový strešný systém Lindab, ktorý dnes v na Slovensku využíva viac ako 60 000 spokojných zákazníkov.

Pre aké strechy je plechová krytina vhodná?

Ľahká strešná plechová krytina je vhodná pre akékoľvek strechy. Odporúčaný minimálny sklon strechy je aspoň 14 stupňov pre zastrešenie obytných, občianskych aj priemyselných stavieb. Sú vhodné a funkčné pre strešné nadstavby panelových domov, rekonštrukcie podkrovia alebo pri zmenách plochej strechy na šikmú. K plechovej strešnej krytine patrí aj kompletný systém doplnkov, umožňujúci riešiť odvetrávanie strechy, prestupy, zakončenia, zlomy a iné požiadavky projektantov a architektov.


Ako na rekonštrukciu strechy

1215524
Lindab, a.s.

Menej je viac

1 meter štvorcový strešnej krytiny Lindab váži približne 10 krát menej ako betónové alebo keramické krytiny. Vďaka tomu nezaťažuje spodnú stavbu a obvodové steny domu, nie je vždy potrebná výmena pôvodného krovu, čo šetrí Vašu námahu pri hľadaní kvalitných tesárov, taktiež čas vynaložený na rekonštrukciu a samozrejme nemalé finančné prostriedky. Hmotnosť strechy neurčuje len samotná krytina, ale aj hmotnosť strešných lát, kontralát, fólie, tepelnej izolácie a poveternostných vplyvov pôsobiacich na strechu (sneh, ľad, dážď, vietor).


Ako na rekonštrukciu strechy

1215526
Lindab, a.s.

Kvalita nepozná kompromisy

Pri strešnej krytine sa kompromisy ani lacné varianty nevyplácajú. Hrúbka plechu a kvalita ocele zabezpečuje Vašu istotu pod novou strechou a samozrejme životnosť krytiny. Lindab, ako jeden z mála výrobcov vyrába strešné krytiny z konštrukčnej ocele akosti S250GD, ktorá zabezpečuje tuhosť krytiny pri zaťažení vetrom a snehom a tiež jej tvarovú stálosť pri teplotných rozdieloch. Veľmi dôležitá je aj vrstva zinku na oceľovom jadre, ktorej úlohou je zabrániť vzniku korózii na krytine. Na trhu existuje veľa konkurenčných výrobkov, ktoré túto vrstvu majú minimálnu alebo nulovú. Taktiež dôležitý prvok pri farebnej povrchovej úprave je UV stabilizátor, ktorý zabezpečuje farebnú stálosť krytiny. Stavte na kvalitného výrobcu, osvedčenú značku a špičkový materiál. Myslite na to, že strechy sa nekupuje na jednu sezónu. Okrem toho plní tú najdôležitejšiu úlohu. Chráni tých, ktorí pod ňou bývajú.


Ako na rekonštrukciu strechy

1215527
Lindab, a.s.

Ako je to s hlučnosťou?

Obvyklou a často rozšírenú obavou, ktorá záujemcov od kúpy plechovej strechy odrádza, je jej hlučnosť pri daždi a vetre. Samozrejme, že plech nepohltí hluk natoľko ako napríklad asfaltová strešná krytina alebo betónový povrch, avšak samotnou profiláciou strešnej krytiny sa plocha na rezonanciu zmenšuje. V prípade
obývaného podkrovia samotná tepelná izolácia plní aj akustickú funkciu, takže Vaše obavy z hlučnosti plechových krytín sú bezpredmetné.


Ako na rekonštrukciu strechy

1215523
Lindab, a.s.

Nekonečné variácie

Slovenský výrobca Lindab Vám ponúka 8 typov strešných krytín, v rôznych hrúbkach, v štyroch materiálových a 21 farebných prevedeniach. K tomu viac ako 50 komponentov špičkového odkvapového systému a mnoho ďalších produktov určených pre stavebníctvo. Príďte si k nám namixovať tú najlepšiu strechu pre Vás.
Na naše produkty Vám poskytneme písomnú záruku od 15 – 30 rokov v rokov v závislosti od typu povrchovej úpravy. Životnosť našich krytín je však 40 – 60 rokov.

Navyše s Lindabom môžete každý mesiac vyhrať poukážku v hodnote 500 € na produkty Lindab a Vašu novú strechu tak získate ešte lacnejšie. Stačí ak zaregistrujete Vašu starú strechu na stránke www.stresnysystem.sk.

Ponúkame Vám odborné poradenstvo pri rekonštrukcii. Náš Lindab Expert Vás osobne navštívi a poradí Vám najlepšie riešenie pri rekonštrukcii Vašej strechy.

Odporučíme Vám profesionálneho a zaškoleného montážnika z našej databázy, ktorý zrealizuje montáž strešného systému Lindab na vysokej kvalitatívnej a profesionálnej úrovni.

Lindab, a.s.
Jamník 278, 053 22 – výrobný závod
053/4176 220-30
www.stresnysystem.sk  | www.lindab.sk

Kategória: Strecha, podkrovie
Zdieľať článok