Strechár radí: Strecha je komplexný systém!

10. 06. 2014 Zdieľať

Strecha nie je len strešná krytina. Je to súbor mnohých prvkov, ktoré do seba zapadajú, vzájomne spolupracujú a vytvárajú ucelený a komplexný systém, ktorý funguje. Kvalitná strecha s originálnym príslušenstvom tak garantuje počas mnohých rokov spokojné bývanie bez ťažkostí!


Ing. Branislav Audy 
produktový manažér Bramac

Ing. Branislav Audy
produktový manažér Bramac
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Radí Branislav Audy, produktový manažér spoločnosti Bramac.  

 

Na čo nezabudnúť pri výbere strechy?

Ochranné fólie  

Ochranné fólie sú veľmi dôležitým prvkom strechy. Majú totiž viacero funkcií. Plnia odvetrávaciu funkciu, čiže zabezpečujú prestup pary, vlhkosti a odvádzajú kondenzát zo strešnej konštrukcie. Ich súčasťou sú aj vetracie pásy a ochranné mriežky, ktoré strechu chránia pred vniknutím hmyzu alebo drobného vtáctva.  

Hrebeň, nárožie a ukončenie strechy

Hrebeň a nárožie tiež zabezpečujú odvetrávanie strechy. Okrem toho výrazne zjednodušujú jej montáž. Strechy tak môžete pokrývať aj pri nižších teplotách a „na sucho“, t. j. bez použitia malty. Na ukončenie strechy sa používa Wakaflex. Je to univerzálne použiteľný prvok určený na všetky ukončenia strešnej krytiny pri vyčnievajúcich stavebných prvkoch, ako sú vikiere, požiarne steny a iné konštrukcie na strechách. 


Strechár radí:  Strecha je komplexný systém!

1358727
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Priestupy striech a stúpacie plošiny

Na priestupy striech sa používa DuroVent. Vďaka svojím vlastnostiam zvláda zvýšené nároky na odvetranie. Je vhodným riešením v prípade kúpeľne, kanalizácie, vývodu plynového kotla alebo pri montáži antén. 

Príležitostne je potrebné sa pohybovať po streche. Pohyb by však nemal poškodzovať strešnú krytinu. Na to slúžia stúpacie plošiny. Tie môžu mať rôznu veľkosť. Vďaka nim sú činnosti vykonávané na streche oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie.


Strechár radí:  Strecha je komplexný systém!

1358725
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Ochrana pred snehom a vetrom

Ak je vo vašom okolí často silný vietor, nemali by ste zabudnúť na ochranu strechy. Je vhodná najmä do oblastí s náročnými poveternostnými podmienkami. Špeciálne príchytky a držiaky chránia strechu pred porušením. Súčasťou vybavenia strechy je aj ochrana proti snehu. Snehové zábrany totiž dokážu zabrániť nielen poškodeniu strechy, ale aj chrániť pred neželaným zranením okoloidúceho. 


Bramac ako jediný testuje strešnú krytinu spolu s originálnymi doplnkami vo vlastnom veternom tuneli.

Bramac ako jediný testuje strešnú krytinu spolu s originálnymi doplnkami vo vlastnom veternom tuneli.
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Odkvapy a bleskozvody

Bezpečné odvedenie dažďovej vody zo strechy je veľmi dôležité. Hľadajte preto systém, ktorý má vysokú stabilitu, odolnosť proti poveternostným vplyvom i UV žiareniu a je farebne zladený so strechou. Samozrejmosťou musí byť jednoduchá montáž bez použitia nitovania alebo tmelenia. Na jednoduchú inštaláciu bleskozvodov je určená bleskozvodná škridla s bleskozvodným hrebenáčom. Vďaka nim je ochrana pred bleskami hračkou. 

www.bramac.sk

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: strecha strešná krytina
Zdieľať článok