Znížte si svoje ročné náklady

Znížte si svoje ročné náklady

29. 06. 2011 Zdieľať

Aj vy každý rok platíte čoraz vyššie poplatky za svoje bývanie? Máte pocit, že vo Vašom dome je neustále chladno, a cena za vykurovanie sa pritom stále zvyšuje? Možno ani nemusíte uvažovať nad iným druhom vykurovania, postačí len spraviť niekoľko menších úprav.

— Advertorial —

Najviac tepelných únikov je cez zle doliehajúce okná, preto ak máte vo svojom dome staré okná, čím skôr ich vymeňte za nové. A ak je Váš dom starší, pouvažujte aj nad jeho zateplením.

Investovať do plastových či drevených okien? Túto otázku si kladie každý, kto sa chystá vymeniť staré okná za nové. Niekoľko rokov dozadu bola ponuka okien obmedzená čisto len na okná s dreveným rámom, ktorí si vyžadovali pravidelnú údržbu. O drevené rámy bolo potrebné sa pravidelne starať, pretože drevo je prírodný materiál. Lakovanie a morenie dreva bolo potrebné realizovať minimálne každé tri roky, v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou aj častejšie (napríklad v kúpeľni).

Dnes sa  čoraz väčšej obľube tešia plastové okná, pretože si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Stačí ich len umyť čistiacim prostriedkom.  Použiť správny stavebný materiál pri výmene okien je rovnako dôležité, preto výmenu nerealizujte sami, ale sa obráťte na odborníkov, ktorí  vám zabezpečia demontáž starých okien a montáž nových okien. Väčšina firiem, ktoré dnes realizujú výmenu starých okien za nové zabezpečí aj likvidáciu starých okien a upratanie miestnosti, takže vy nebudete mať žiadne starosti.

Ak vymieňate staré okná za nové vo svojom staršom dome, pouvažujte nad tým, či by nebolo vhodné spojiť výmenu okien aj so zateplením, ktoré vám rovnako spolu s kvalitnými oknami ušetria nemalé finančné prostriedky.

Ďalší spôsob ako môžete vo svojej domácnosti ušetriť je vymeniť vaňu za sprchový kút. Cena  vody sa  neustále zvyšuje, a investícia do kvalitného sprchového kútu sa vám vráti už za niekoľko mesiacov. Väčšina sprchových kútov je dodávaná spolu s kvalitnou batériou, ktorej hlavnou úlohou je šetriť vodu. Splaškovú vodu nemusíte odvádzať do mestskej kanalizácie, ale si môžete zabezpečiť vlastnú žumpu, ktorý vám bude slúžiť celé roky. Žumpa slúži ako nádrž na akumuláciu splaškových vôd. Na čistenie odpadových vôd Vám zase poslúži septik.

Počiatočná investícia bude síce vyššia, ale vynaložené náklady sa Vám vrátia v podobe nižších faktúru. Aj vďaka tomu Vaša domácnosť ušetrí!

Kategória: Stavba a rekonštrukcia
Tagy: zoznam
Zdieľať článok