Zdroj: Dovido s.r.o.

Chcete svoje bývanie osviežiť štýlovým obrazom?

22. 10. 2020 Zdieľať

Krajinky a príroda na plátne sa vám páčia, ale nie je to to pravé. Hľadáte niečo originálne. Niečo, čo okamžite pritiahne pohľad všetkých, čo vstúpia do miestnosti a nebude pôsobiť rušivo. Abstraktný obraz. Stane sa dominantným dekoratívnym prvkom a priestoru a vám dodá pocit voľnosti a jedinečnosti. Prejavte obrazom v štýle abstraktného umenia slobodného umelca, ktorý vo vás drieme.

Abstraktný obraz

Zdroj: Dovido s.r.o.

Krátky pohľad do minulosti

Základný kameň abstraktného umenia položil začiatkom 20. storočia ruský maliar Vasilij Vasilievič Kandinskij spolu s Františkom Kupkom, Kazimirom Malevičom, Mikolajusom Čiurlionisom a Pietom Mondrianom, ale dalo by sa povedať, že abstraktné obrazy tu sú od nepamäti. Doteraz zdobia jaskyne a hrobky staré tisícky rokov.

Abstraktný obraz

Zdroj: Dovido s.r.o.

Abstraktný obraz a jeho interpretácia

Abstraktné umenie na seba stiahne pozornosť a priestoru dodá moderný a svieži nádych. Na obrazoch v tomto štýle človeka, krajinu a konkrétny predmet budete ťažko hľadať. Keď ich nájdete, budú znázornené v abstraktnej rovine, bez presných kontúr a tak, aby vo vás prebudil poriadnu dávku predstavivosti a kreativity. Každý deň vás pri pohľade na abstraktne ladený obraz zaujme niečo iné. Hlavným prvkom abstraktného umenia sú geometrické tvary a plochy, čiary a nepravidelné farebné škvrny. Rovnaký obraz vzbudzuje rozdielne pocity. Každý v ňom hľadá (a nachádza) to svoje.

Abstraktný obraz

Zdroj: Dovido s.r.o.

Abstraktným obrazom vyjadrujeme svoje pocity a vzťah k okolitému svetu. Umelci pri ich tvorení vychádzajú zo svojho vnútra a vkladajú do nich svoje pocity. Toto umenie nezobrazuje realitu ako takú, aj keď je často výsledkom aktuálneho diania.

Abstraktný obraz

Zdroj: Dovido s.r.o.

Abstraktné obrazy a ich umiestnenie

Obraz s abstraktným motívom je vhodné umiestniť do jednoducho a funkčne zariadeného bytového, kancelárskeho a obchodného priestoru. Okrem pocitu slobody a jedinečnosti mu dodá voľnosť a optický priestor. Bytové doplnky laďte v podobnom abstraktnom duchu, aby interiér, ktorý zariaďujete pôsobil harmonicky, ale nezabúdajte, že abstraktný obraz má pritiahnuť pozornosť hneď, ako do priestoru, v ktorom visí, vstúpite. Neberte mu to. Viac výrazných prvkov môže pôsobiť rušivo a narušiť energiu a optimizmus, ktorý sa vám do priestoru vďaka abstraktnému obrazu podarilo preniesť.

Zdroj: Dovido s. r. o.

Kategória: Dekor
Tagy: Abstraktný obraz
Zdieľať článok