Zdroj: MÖBELIX

Vyzdobte si vankúše!

26. 04. 2021 Zdieľať

Vytvorte si nažehľovačky podľa svojho vkusu! Stačí si vybrať ľubovoľný motív zo servítok a priamo doma ho aplikovať nažehľovacou metódou na textil. Môžete tak oživiť napríklad dekoračné vankúše, ktoré dodajú vašej domácnosti štýl.

Nažehľovacie obrázky domácej výroby

Spomínate si ešte na klasické vyšívané nažehľovačky, ktorými sa zakrývali diery na detskom oblečení? V prvom rade to malo praktický účel, ale tiež boli aj veľmi štýlové. Veď kto by nechcel mať na džínsoch obrázok dinosaura či autíčko? V súčasnosti sa dajú nažehľovačky urobiť aj trochu inak a jednoduchším spôsobom. Nebudeme zakrývať nijaké diery, ale textílie si vyzdobíme trendovými motívmi.

Radí Ivona z Möbelixu

profesionálna dizajnérka

Na jednu obliečku na vankúš s rozmermi 45 × 45 cm stačí použiť približne 15 nažehľovacích motívov, ktoré zvládnu aj jemné pranie. 

Budete potrebovať

  • Servítky s požadovaným motívom
  • Textilná látka, najlepšie v bielej farbe (napr. tričko, poťah na vankúš alebo posteľná bielizeň, obrus)
  • žehlička
  • potravinová fólia
  • papier na pečenie
  • nožnice

Postup

Nažehľovacie obrázky domácej výroby

Zdroj: MÖBELIX

Príprava servítky. Zo servítky s požadovaným motívom odstráňte všetky jej vrstvy okrem vrchnej s obrázkom. Použiť môžete jeden vzor alebo skombinovať aj viac motívov.

Nažehľovacie obrázky domácej výroby

Zdroj: MÖBELIX

Vystrihovanie. Jednotlivé motívy opatrne vystrihnite, pričom okolo motívu môžete ponechať malé okraje. 

Nažehľovacie obrázky domácej výroby

Zdroj: MÖBELIX

Fóliovanie. Vystrihnuté motívy umiestnite medzi dve vrstvy potravinovej fólie a opäť všetky jednotlivo vystrihnite. Okraje už ponechajte väčšie, aby fólia ostala po stranách spojená.

Nažehľovacie obrázky domácej výroby

Zdroj: MÖBELIX

Vrstvenie. Pod textil najprv vložte papier na pečenie a až potom naň umiestnite vystrihnuté motívy na zažehlenie, ktoré treba pred žehlením prikryť ďalším kusom papiera, cez ktorý budete žehliť.

Nažehľovacie obrázky domácej výroby

Zdroj: MÖBELIX

Zažehľovanie. Žehličku rozpáľte na najvyššiu teplotu. Cez papier na pečenie postupne nažehľujte pripravené motívy – každý 10 až 15 sekúnd. Potom odstráňte papier a dielo je hotové.

Naše tipy

Dekoračný vankúš Viola

Vankúš

Zdroj: MÖBELIX

Ak doma nemáte žiadny vhodný vankúš na nažehľovanie, v Mobelixe si určite vyberiete. Napríklad vankúš Viola s rozmermi 45 × 45 cm v prírodnej farbe. Cena je 6,99 €.

Poťah na vankúš Marit

Poťah

Zdroj: MÖBELIX

Na nažehľovanie je ideálna svetlá textília, na ktorej servítkové motívy najlepšie vyniknú. Tento poťah s rozmermi 40 × 40 cm si môžete zaobstarať v niekoľkých svetlých prírodných farbách. Cena je 5,99 €.

Servítky Kai

Servitky

Zdroj: MÖBELIX

Na domácu nažehľovaciu techniku sú najvhodnejšie servítky s jednoduchými motívmi. Cena je 2,99 €.

Všetky produkty môžete kúpiť na www.moebelix.sk

Zdroj: PR článok Möbelix 

Kategória: Dekor
Tagy: farby v interiéri poťahy na vankúše vankúše vzory
Zdieľať článok