Chcete dosiahnuť rýchlu zmenu v interiéri? Spravte si galériu na stene!

12. 05. 2020
Zdieľať

Vytvorte si doma originálnu stenu, na ktorú sa bude radosť dívať. Nie je to nič zložité. Okrem kladiva a háčikov budete potrebovať už len srdcu milé obrazy, fotografie, rámy či obľúbené predmety.

„Gallery wall“ je interiérovým hitom. Fotografií týchto netradičných stien je plný Instagram a neexistuje žiadna interiérová influencerka, ktorá by sa nepochválila svojou vlastnou umeleckou stenou. Nájdete na nich fotografie, plagáty, obrazy, prázdne rámy, klobúky, tabuľky, lebky, rastliny a vlastne čokoľvek, čo sa hodí do konceptu a dobre vyzerá.

Ak teda máte v interiéri zopár srdcu blízkych „harabúrd“ a prázdnu stenu a uvažujete, čo s ňou, vyskúšajte tento nenáročný projekt a uvidíte, že výsledok bude stáť za to. Ideálne miesto na „gallery wall“ je nad pohovkou, kde ju dobre vidno a kde zároveň esteticky dotvorí zvyšok obývacej izby. Vhodné miesto je aj stena nad čelom postele, prípadne miesto nad komodou v chodbe, kde dokáže navodiť ten správny „prvý dojem“.


foto: Katarína Barošová

Gallery wall

foto: Katarína Barošová

Keď už ste si teda vybrali kam, zamyslite sa nad tým, čo? Aké konkrétne artefakty máte k dispozícii, ako by ste chceli, aby výsledné dielo pôsobilo, akú farebnosť preferujete? Zhromaždite si všetky potenciálne predmety a umelecké diela a na zemi ich ukladajte jeden vedľa druhého, kým nebudete s výsledným obrazom spokojní.

Ja som si svoju „gallery wall“ na podlahe priebežne fotila a výsledné usporiadanie som si zvolila práve na základe fotiek. Z viacerých adeptov, obrazov a zarámovaných fotografií som vybrala nielen tie, ku ktorým mám nejakú citovú väzbu či milú spomienku, ale aj tie, ktoré sa k sebe farebne hodili. Rozhodla som sa pre kompozíciu v prírodných odtieňoch, ktorú som kde-tu doplnila čiernou. Tá celku dodala tú správnu „šťavu“.


foto: istock.com

Gallery wall

foto: istock.com

Na stene sa tak vedľa seba ocitli prírodné motívy v podobe vtáčikov na Rosenthalskom porceláne po predkoch, obrázok slona, ktorý mi darovala babička, keď som nastúpila do školy či mini obrazy obľúbeného Toskánska. Čestné miesto dostala aj stará bedmintonová raketa mojej mamy, slamený klobúk môjho syna, z ktorého už vyrástol, starožitný barometer či obraz maľovaný mojim pradedom. Okrem toho na nej visí ešte zopár srdcu milých fotiek či obrázkov. Nuž a na vrchu „tróni“ malá lebka, ktorú si deti priniesli z prázdnin od poľovníka.

Viem, viem… Pre niekoho to je možno morbídne, ale do našej „gallery wall“ sadla ako uliata. Použiť však môžete nielen obrazy, plagáty či fotografie, ale aj prázdne rámy, zrkadlá, drevené dekorácie, hodiny… Čokoľvek, čo sa vám páči, k čomu máte vzťah, prípadne čo len dobre vyzerá. Okrem toho, že sa pri jej tvorbe zabavíte, zároveň takouto stenou môžete aj prejaviť svoju individualitu a vkus.

Text: Katarína Barošová

Foto: Istock, IKEA, autorka

Kategória: Doplnky
Tagy: galery wall Sme doma
Zdieľať článok
Pomôžte nám zastrešiť pre iných sny! Pridajte sa k nám!Urob si sám

Pomôžte nám zastrešiť pre iných sny! Pridajte sa k nám!

Úložný systém, ktorý vám pomôže využiť potenciál stien v dielni alebo garážiUrob si sám

Úložný systém, ktorý vám pomôže využiť potenciál stien v dielni alebo garáži

Zamilovali ste sa do mini orchideí? S týmito tipmi budú kvitnúť celé rokyZáhrada

Zamilovali ste sa do mini orchideí? S týmito tipmi budú kvitnúť celé roky

Rýchla klasika, ktorú do Vianoc s prehľadom stíhate: Linecké kolieska s mletými mandľamiUrob si sám

Rýchla klasika, ktorú do Vianoc s prehľadom stíhate: Linecké kolieska s mletými mandľami

Diskusia